Maxima on hädas - liiga paljud haigestunud ei saa tööl käia. Olenemata haiguse raskusest tuleb ju kodus karantiinis olla.
Et olukorda leevendada, otsustas Maxima poekett siiski laiemalt kampaania käigus koroona vastu vaktsineerimist hoogustada ning julgustuseks pakutakse rahalist preemiat ning kõikide kulude katmisega soojamaareisi.
"Selliseid küsimusi on esitatud küll, et mis vahet seal on, kui nakatuvad nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed võrdselt," ütles Maxima Eesti personalijuht Lea Kimber. "Siiski on tõsiasi see, et vaktsineeritud põevad kergemini ning lähikontaktsed vaktsineeritud ei pea jääma eneseisolatsiooni," lisas ta, et sellest oleks juba abi, et inimesed saaksid oma tööd teha.
Kimber tunnistas, et mitmekesise töötajaskonnaga Maximas on joonistunud välja tendents, et eestikeelsed töötajad on altimad vaktsineerima kui vene keelt kõnelevad töötajad.
Peale preemiate ja vaktsineeritute vahel väljaloositava reisi Egiptusesse on Maxima püüdnud töötajate seas ka lihtsalt teadlikkust vaktsiinidest tõsta. "Oleme kutsunud arste rääkima ning andnud kõigile nende emakeeles videoloenguid," loetles Kimber Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Kimber ütles, et selliste boonustega nagu rahaline preemia ja võimalus osaleda loosis, pole keegi tundnud end diskrimineerituna, kuna see ei võta kelleltki otseselt võimalusi ära, vaid kõigil on võrdne võimalus midagi just juurde saada. "Me ei kasuta karistusmeetmeid ja nii pole ka tagasisidet tulnud, et me diskrimineeriks," ütles Kimber.
Lahtilaskmist ja karistmiast poekett omale lubada ei saagi, sest praegugi on neil oma 200 vaba töökohta pakkuda. Tööjõukriis vajab lahendamist ning töötajate kodus karantiinis istumine on teinud olukorra keeruliseks.
Intervjuu Lea Kimberiga tegi hommikuprogrammi saatejuht Hando Sinisalu. Millised on töötajate palgad Maximas ja kuidas püütakse seal tööjõukriisi lahendada ka pikas perspektiivis pärast pandeemia lõppu, saate kuulata siit:
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.