Töötajate toimetulek on aastaga tuntavalt kukkunud ja seetõttu on inimesed rohkem stressis. Samas ei kurdeta palga üle, kui tööandja on hiljuti palka tõstnud, tuleb välja värskest uuringust.
- Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder analüüsib tööturu uuringu tulemusi. Foto: Meeli Küttim
Äripäeva raadio saates „Kuum tool” tõdes Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder, et kui tööandja on viimasel ajal oma töötajate palka tõstnud, siis pole rahulolematus tuntavalt kasvanud.
Seeder märkis, et suurel osal töötajatest on palk muutunud ja palgatõusu osatakse hinnata. Rahulolematud on need, kellel ei ole töötasu kaks-kolm aastat muutunud. Ta lisas, et palgatõus on olnud varasemast jõulisem ehk 10% ringis.
Olukord tööturul on muutunud
Tööandjate ja töötajate küsitlus näitab, et olukord tööturul on teistsugune kui aasta tagasi, mil töötajate enesekindlus hakkas koroonaaegsest perioodist kiiresti taastuma. Palgaootus jäi toona seisma ja inimesed hoidsid oma kohast kinni.
„Praegu tundub nii tööandjate kui töötajate seisukohalt, et õhus on see, et keegi ei tea, mis saama hakkab. Ootust, kuidas asjaolud kujunevad, on päris palju,” rääkis Seeder.
Peale selle on töötajad järjest suuremas stressis, sest inflatsioon on inimeste elukvaliteeti tugevalt räsinud. Teisalt on paljud oma palgaga rahul.
„Rahulolematus palgaga ei ole kasvanud, mis mind üllatas. Eeldasin, et kui toimetulek muutub kehvemaks, siis rahulolematus palgaga kasvab.”
Seeder tõdes, et sügisega võrreldes ei ole palgaootus eriti kasvanud. See, kas palgasurve nõrgeneb, sõltub tema sõnul juba sellest, mida teevad lähiajal hinnad ja kuidas toimetulek muutub. Otsustavaks saavad külmad kuud, kui kulud kasvavad.
Saadet „Kuum tool” juhtis Marge Ugezene.
Kuula saadet siit:
Töötajad on stressis, kuid anna neile natuke raha juurde ja nad ei kurda
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tegemist on kõik-ühes tarkvaraga!