Praeguseks on enamik inimesi LHV kaudu valinud oma teise pensionisamba sissemakseks 6% ehk suurema variandi, mis ületab panga varasemat eeldust, ütles LHV varahaldusjuht Vahur Vallistu.
- LHV varahaldusjuht Vahur Vallistu Foto: Raigo Pajula
Vallistu rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et kui LHV eeldas alguses, et sissemaksu suurendajate osakaal jaguneb 4% ja 6% sissemaksu vahel võrdselt, siis praeguseks ehk kuu aega enne avalduse esitamise tähtaega on 9000 inimest LHVs eelistanud suuremat numbrit.
Vallistu prognoosis, et viimase kuu jooksul kasvab sissemaksu suurendamise avalduse esitajate arv märgatavalt.
Vahur Vallistut intervjueeris Joonas-Hendrik Mägi.
LHV: oodatust rohkem inimesi valib suurema protsendi pensionisamba sissemakseks
Seotud lood
Kui keskmise palgaga inimene ei kogu kolmandasse sambasse ega suurenda sissemakseid teise sambasse, siis jääb tema keskmine pension 700 euro juurde. Tuleva pensionifondi juhatuse liige Sten Andreas Ehrlich rääkis, kuidas seda oluliselt suureneda.
Kuigi tööandjapension on Eestis veel vähetuntud, on see tööandjale hea võimalus tulumaksuvabalt töötaja tulevikku panustada ning ühtlasi turgutada ka tema motivatsiooni.
2024. aastal jõustuvad muudatused kogumispensioni süsteemis, mis ja kuidas muutub, selgitavad BDO spetsialistid.
Alates 2027. aastast on vanaduspensioni iga mitte enam kalendriaasta põhine nagu seni vaid hakkab olema sünniaasta põhine.