"Äripäeva juhtimiskool" võtab fookusesse juhi ja tema väljakutsed inimeste juhtimisel, tuues esile lisaks väljakutsetele ja takistustele ka lahendused. Kuidas märgata, kus juht on hetkel oma juhtimisviisiga ja kuidas ja miks muutuda inimkesksemaks.
- Jaanika Rannula, Aili Nurmeots ja Tiina Tohver Foto: Meelika Riiberg
Külalisteks on Aili Nurmeots ja Jaanika Rannula, kes on Äripäeva TOP raamatu “Kuidas olla juht, keda su inimesed päriselt vajavad?” autorid ja koolitajad. Nad jagavad väärtuslikke vaatenurki ja kogemusi inimesekesksemaks muutumiseks.
Arutelu keskmes on juhi mõtteviis, eneseteadlikkus, väärtushinnangud ja uskumused, mis kõik kokku loovad käitumise. Pakutakse kuulajatele praktilisi lahendusi, kuidas saada enda juhtimisviisist teadlikumaks ja kuidas inimestele suunatud juhtimisviisi veel paremaks saada või uue nurga alt vaadata. Autorid tutvustavad enda loodud Juhtimiskompassi, mis annab sihi, hoiab fookust ja aitab liikuda tulemuslikuma tuleviku suunas.
Tutvustatakse ka Äripäeva Akadeemias algavat juhtide arenguprogrammi
Juhtimiskompass. Programm algab jaanuaris ja kestab kuus kuud. Uuritakse, mille poolest see eristub teistest programmidest.
Saade on mõeldud kõigile juhtidele, kes soovivad oma juhtimisstiilist aru saada, kellel on meeskonnad või kelle tulemused sõltuvad teiste inimeste panusest.
Saadet "Äripäeva juhtimiskool" juhib Äripäeva Akadeemia juht Tiina Tohver.
Inimeste juhtimise väljakutsed: kompassita eksivad ka parimad juhid
Seotud lood
Tööandjad, kelle äri eduks on oluline meeskonnatöö, innovatsioon ja laiem vaade, ei saa 21. sajandil endale lubada töökeskkonda, mida juhitakse käsu, karistamise ja hirmu abil. Paljud ettevõtted on selle arusaamise omaks võtnud, kuid siiski leidub veel neid, kus juhtimist praktiseeritakse nagu sada aastat tagasi. Miks vana hea piitsa ja prääniku meetod ei ole parim?
Juhtimis- ja tööpraktikate kaasajastamine tõstab töötajate rahulolu ning aitab saavutada edu, kuid selleks tuleb olla üle muutuste pelgamisest, kirjutab värbamisagentuuri Peoplecraft asutaja ja konsultant Mia-Alexandra Aidla.
Elame pidevalt muutuvas, kriisiderohkes ja ebastabiilses keskkonnas, mistõttu on hea tasakaalu saavutamine töö- ja eraelu vahel ülimalt tähtis. Et toetada töötajate individuaalseid vajadusi, hoida nende vaimset tervist ja edendada sobivate töötingimuste loomist, peab töökorraldus olema paindlik. Statistikaameti personalijuht Annika Kitsing toob välja olulisemad kohad, kuidas amet on oma asutuses töökorraldust kohandanud ja sellega töötajate motivatsiooni tõstnud.
Eestis on üha enam ettevõtteid, kes näevad aktsiaoptsiooni lepinguid hea vahendina töötajate motiveerimiseks. Järgnevalt vaatamegi, mis on aktsiaoptsiooni lepingud, miks neid sõlmitakse ning millised on erinevad kaalutlused, mida selliste lepingute kasutamisel arvesse võtta.