Paljud tööandjad kergitavad palka, kuid vaid jaopärast
Võrreldes eelnevate koroonakriisi järgsete aastatega on palgatõusud nüüd tagasihoidlikud, rääkis Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder. "Enne oli 9-10 protsenti tõus, nüüd on keskmine 5-6 protsenti," ütles Seeder.
Kuigi reeglina on omavalitsustes kõrgem palk linnapeal või vallavanemal, siis kõiki tasusid kokku lüües võib juhtuda, et tänu lisatasudele võib mõne ametniku sissetulek ületada vallavanema aastatulu.
Palgaootusi mõjutavad inimeste harjumused, sotsiaalmeedias nähtu-kuuldu või elukalliduse kasv, mistõttu töötajate palgaootused võivad tööandja võimalustest kaugele ette kihutada.
Palgatõusu väikesed protsendid ja maksumuudatuste kasvav mõju palgaotsustele viitavad tööandjate ettevaatlikkusele, ilmneb Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee aprillis korraldatud tööandjate küsitluse tulemustest.
Tööõiguse ekspert Heli Raidve sõnul ei piisa töökorralduse reeglitesse kirjutatud üldisest kokkuleppest – iga ületunnitöö juhtum nõuab töötajaga eraldi kokku leppimist.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.