E-sport, ehk elektrooniline sport, on viimase kümnendi jooksul kasvanud kiiresti ja arenenud märkimisväärseks tööstusharuks, kus professionaalsed mängijad, treenerid ja muud taustajõud teenivad märkimisväärseid sissetulekuid. Iga tööstusharu nõuab võimalusi töökohtade loomiseks ning palgateenistust vastavalt oskustele. Kuid mida aeg edasi, seda enam varieeruvad ka töökohtade valikud ning hulk antud spordialadel. Kindlasti ei ole selleks ainult mängijad, kes loovad uusi sihte selle tööstusarenduse kasvamiseks.
- E-spordiga seotud karjäär: pilk mängutööstuse palkadele ja sissetulekutele Foto: Unsplash
Professionaalsed mängijad ja nende sissetulekud
Professionaalsed e-sportlased on sageli meeskondade liikmed, kes võistlevad suurturniiridel ja liigades üle maailma. 2024.aasta aprillis tegi
Delfi e-spordi toimetus värske ülevaate e-spordi teenistuse suurustest eestlaste seas. Keskmiselt algavad võidusummad turniiridel 10 tuhandest eurost. Nende sissetulekud koosnevad mitmest allikast: palgad, auhinnarahad, sponsorlepingud ja reklaamitulu. Palgad sõltuvad suuresti mängija oskustest, meeskonna tuntusest ja mängust, milles nad osalevad. Tuntud mängudes, nagu „League of Legends” ja „Dota 2”, ulatuvad parimate mängijate aastapalgad tihti sadadesse tuhandetesse dollaritesse. Eestlased on ka nendes mängudes tublid võistlejad ja toovad tihti koju suuri võite.
Sponsorlus ja muud tulud
Lisaks auhinnarahadele on sponsorlus üks peamisi sissetulekuallikaid. Tuntud brändid, sealhulgas tehnoloogiaettevõtted, energiajookide tootjad ja isegi spordiriiete firmad, sõlmivad kalleid lepinguid e-spordimeeskondade ja -mängijatega, et jõuda noorema ja tehnoloogiateadliku publikuni. Sponsorlepingud võivad olla väga tulusad ja moodustada suure osa
mängijate kogusissetulekust. Milliseid sponsorluse lepinguid vastu võtta sõltub tihti mängija eelistustest teha koostööd talle südamelähedast pakkujatega.
Samuti on populaarsete mängijate jaoks oluline tuluvoog striimimine ja sisuloomine platvormidel nagu Twitch ja YouTube. Veebis otse mängimine ja ka selle ülekandmine võimaldab mängijatel sidet hoida ka oma jälgijatega ning nendega otse suhelda. Mängijad saavad tulu annetustest, tellimustest, reklaamidest ja bränditehingutest, mis kõik kokku võivad moodustada märkimisväärse osa nende sissetulekust.
Mängude arendajad ja treenerid
Lisaks mängijatele on e-sporditööstuses ka palju teisi rolle, mis pakuvad häid sissetulekuid. Treenerid, analüütikud ja strateegid, kes aitavad meeskondi ette valmistada ja mängustrateegiaid luua, võivad teenida sarnaseid palku kui mängijad. Parimad tulemused tekivad siis, kui tiim teeb õigeid otsuseid. Mängude arendajad, kes töötavad selle nimel, et tagada mängude tasakaal ja uuenduste juurutamine, on samuti oluline osa ökosüsteemist ja saavad vastava tasu oma töö eest, sest tulemused aitavad ka üleüldise tiimi tulemusi.
Casino ja e-spordi sissetulekud E-sport ja kasiino on pikalt käinud käsikäes ning nende omavaheline sümbioos ainult paraneb. Mõlemad tööstusharusektorid sõltuvad tugevamalt teineteisest ning panustamisest ning publikuhaardest. Viimastel aastatel on mitmed kasiinod hakanud integreerima e-sporti oma pakkumistesse, pakkudes võimalust panustada e-spordi turniiride tulemustele. See mitte ainult ei suurenda kasiinode tulu, vaid loob ka uusi sissetulekuvõimalusi e-sportlastele ja nende meeskondadele, kelle populaarsus ja tuntus aitavad tõsta turniiride vaadatavust ja sellega kaasnevaid tulusid. Kasiinod pakuvad ka eraldi sponsorlust ning võimalusi võistluste võidufondide loomiseks.
E-sport on tänaseks päevaks tõusnud valdkonnaks, kus karjääri loomine võib olla väga tulus. Professionaalsed mängijad, treenerid ja muud taustajõud teenivad suuri summasid erinevatest allikatest, näiteks reklaamitulu. Lisaks traditsioonilistele tuludele pakub e-spordi ja kasiinomaailma integreerumine uusi võimalusi ja turge, mis aitavad kaasa valdkonna edasisele kasvule. E-sport on nüüdseks kindlalt kinnistanud oma koha globaalses majanduses, pakkudes põnevaid ja kasumlikke karjäärivõimalusi.
Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!
Seotud lood
Viimasel ajal on sagenenud olukorrad, kus tööandja on saanud teada töötaja ebalojaalsest käitumisest ja sooviks võimaluse korral töölepingu kohe üles öelda.
Hetkel kuum
Siit leiad ka artikli, mis selgitab põhjalikult keskmise kalendripäevatasu maksmist ja arvutamist
Siit leiad ka artikli “ Tähtajalise töölepingu sõlmimise tingimused ja lõpetamise alused”
Tagasi Palgauudised esilehele