100 enim tööjõumakse maksnud ettevõtet, mis tegutsevad veondus- ja laondussektoris, panustasid mullu riigikassasse ühtekokku 235,3 miljonit eurot. Mõistagi oli summaarselt suurim nende ettevõtete panus, kus on palju töötajaid, kui summad aga jagada töötajate arvuga, on pilt sootuks teine.

- Konkurentsitulr suurim tööjõumaksude maksja oli mullu Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT), mis on ka igati mõistetav: ettevõttes töötab üle 2000 inimese Foto: Andras Kralla
Logistikauudised toob välja 100 parimat nii ühest kui teisest vaatevinklist vaadatuna.
Maksu- ja tolliamet avaldab kord kvartalis andmed ettevõtete maksude tasumise kohta erinevates sektorites ning äsja laekusid andmed ka 2024 IV kvartali kohta. Logistikauudised lõi numbrid kokku ja toomegi siinkohal välja 100 enim tööjõumaksude näol riigikassasse panustanud veondus- ja laondussektori ettevõtet.
Neli ettevõtet maksid mullu tööjõumakse enam kui 10 miljonit eurot, esikoht suisa ligi 30 miljonit. Loomulikult on eesotsas need ettevõtted, kus on palju töötajaid, kuid märksa „huvitavam“ pilt koorub välja siis, kui jagada makstud summa töötajate arvuga. Selles osas saab teha üsnagi huvitava järelduse: pankrotimenetluses olevates riiklikes lennufirmades palkadega mullu ei koonerdatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suur hulk praeguseid töökohti on viie aasta jooksul kadumas. Tippjuhid ja eksperdid murravad pead, kuidas valmistada ette inimesi tehisintellekti ajastuks. Paindlikkus, pidev õppimine ja oskus tehnoloogiat targalt rakendada saavad olema võtmetähtsusega. Milliseid konkreetseid samme peavad ettevõtjad ja tööandjad astuma, et selles muutuste karussellis uut väärtust luua?
Kui Šveitsi ja Taani pensionärid naudivad pensionipõlve, siis Eestis peab eakatest üle poole rahapuudusel edasi töötama. Eurostati andmetel on Eesti näitaja EL-is paraku kõige kõrgem.
2025. aasta algus toob kaasa kasvava lõhe töötajate palgaootuste ja tööandjate plaanide vahel. Üks suurimaid muresid on töötajate soov 20-protsendilise palgatõusu järele, samas kui tööandjad ei kavatse palku tõsta ja keskenduvad pigem kulude kärpimisele.
Ettevõtjad peaksid vaatama rohkem enda sisse, kuidas muuta oma äri efektiivsemaks ning jätta ära hinnatõus, rääkis Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.