Ainult tellijatele
26. mai 2017
Ainult tellijatele

Haigushüvitis ja dokumentide esitamine juhul, kui ettevõtte töötaja haigestub välismaal

BDO Eesti raamatupidaja Liina Tiivoja
Autor: erakogu

Nii mõnigi kord puutuvad tööandjad kokku olukorraga, kus töötaja haigestub välismaal. Vahel võib sellele järgneda ka ootamatu haiglaravi ning pikemaks ajaks selasete arstide järelevalve alla jäämine. Mida sellises olukorrasteha?

Muretsema ei pea – haigekassa maksab kindlustatud isikule ajutise töövõimetuse hüvitist ka välisriigi arsti välja antud haigestumist tõendava dokumendi alusel (Ravikindlustuse seadus – edaspidi RaKS – §53 lõige 1). Sellistel juhtudel Eestis haiguslehte ei avata ja eesti. ee süsteemi see ei jõua. Haigusleht väljastatakse välisriigis (näiteks sealses haiglas). Lehe lõppedes peab töötaja esitama vastava dokumendi oma tööandjale, kes lisab sellele tööandja tõendi (blankett on saadaval haigekassa kodulehel: Tööandjale -> Blanketid -> Tööandja tõend) ja esitab mõlemad dokumendid haigekassale. See leht on tööandjale ka 4.–8. haiguspäeva hüvitamise aluseks. alusel esitada haigekassale tõend ja muud hüvitise määramise aluseks olevad dokumendid seitsme kalendripäeva jooksul alates kindlustatud isikult tõendi saamise päevast. Kui töötajal jääb hüvitis saamata tööandja süül, saab ta vastavalt Võlaõigusseadusele nõuda tööandjalt kahju hüvitamist.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Palgauudised.ee toetajad:
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700