13. juuli 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Küsimused ja vastused

Rohtla Law Office tööõiguse jurist Thea Rohtla
Lugejate küsimustele vastab Rohtla Law Office tööõiguse jurist Thea Rohtla.

Küsimus: Tööandja võtab tööle äsja kooli lõpetanud noore, keda ta töö käigus juhendab ja õpetab praktilisi oskusi. Kas sel juhul on tööandjal võimalik sõlmida töötajaga nn koolitusleping, kus on ära toodud kindel koolituse maksumus, mis korvaks mentori ajakulu uuele töötajale. Kas selline leping lubab töötaja lahkumisel temalt koolitusraha tagasi nõuda, nii nagu on tavalise koolituslepingu puhul võimalik? Kui jah, siis mida peaks tööandja selleks tegema? Töötaja koolitamisel ei saa segi ajada tööandja tavapärast koolitamise kohustust TLS-i § 28 lg 2 p 5 alusel ja koolituskulude hüvitamise kokkulepet TLS-i § 34 alusel. Selleks et sõlmida viimast kokkulepet, peab olema enne koolitusele saatmist teada nii koolituse sisu kui ka maksumus. Sellist lepingut saab sõlmida ainult siis, kui töötaja koolitamine on palju keerukam/ kulukam, kui TLS-i § 28 lg 2 p 5 kohustus ette näeks.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700