Autor: Tuuli Seinberg • 6. juuni 2018

Memo: puhkusearvestus ja maksuvabastus

Alates 1. jaanuarist 2018 rakendus kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr kuni 6000 eurot aastas ehk kuni 500 eurot kuus. Kuna puhkusetasu mõjutab kuupõhist maksuvaba tulu arvestamist, soovivad paljud töötajad jätta puhkusetasu enne puhkust hoopis välja võtmata. Mida ütleb selle praktika kohta aga seadus ja kuidas oleks õigem toimida?
Poolte kokkuleppel saab puhkusetasu maksta peale puhkust koos palgaga
Foto: scanpix

Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Anni Raigna selgitas, et olenemata sellest, millised on riiklikud maksud, näeb töölepingu seadus ette, et puhkusetasu tuleb välja maksta eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust. Üksnes poolte kokkuleppel saab puhkusetasu maksta puhkusele järgneval palgapäeval koos palgaga. See, et kaks väljamakset kuus (puhkusetasu ja töötasu) võivad vähendada reaalselt kättesaadavat tasu (tulumaksuvaba miinimum läheb esimeselt summalt kuus, teiselt enam mitte), pole midagi uut – nii on olnud ka eelnevatel aastatel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Palgauudised.ee toetajad:
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700