21. august 2018

Kui kaua kehtib hoiatus?

Hoiatus kehtib mõistliku aja jooksul. Tööinspektsiooni nõustamisjurist Galina Kreintzberg selgitab milline on mõistlik aeg.
Selgitab tööinspektsiooni nõustamisjurist Galina Kreintzberg
Foto: pixabay

Töölepingu seaduses (edaspidi: TLS) ei määratleta, milline on TLS-i § 88 lõikes 3 sätestatud hoiatuse kehtivuse aeg, ja selle kohta puudub ka arvestatav kohtupraktika. See tähendab, et ühest seisukohta ei ole. Hoiatuse kehtivusaeg saab olla mõistlik (hoiatus kehtib mõistliku aja jooksul), mis on aga ebamäärane õigusmõiste. Näiteks on riigikohus leidnud, et mõistliku aja kestus lepingust taganemiseks võib lepinguliigiti erineda. Võlaõigusseaduse (edaspidi: VÕS) § 118 lõikes 1 sätestatud mõistlik aeg on üldjuhul siiski lühem kui kohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg (riigikohtu lahend nr 3 2 1 165 09). Mõistlik aeg VÕS-i § 159 lõike 2 tähenduses mahub ajaliselt kohustuse rikkumise avastamise ja nõude aegumise vahele. Poolte suhete kontekstis mõistliku aja määramisel peab arvestama kõiki asjaolusid ja poolte käitumist (VÕS-i § 7), muu hulgas ka täitmise vastuvõtmise aega ja asjaolusid (riigikohtu lahend nr 3-2-1-15-08).

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Palgauudised.ee toetajad:
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700