• 18.09.18, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ahistamine töökohas – kas võivad tekkida rahalised nõuded tööandjale?

Eestis kehtiva töötervishoiu ja tööohutuse seaduse kohaselt lasub tööandjal kohustus luua ja tagada töötaja tervisele ohutu töökeskkond. Ohutu töökeskkonna mõiste alla kuulub kaitse mitmesuguste füüsiliste, bioloogiliste, füsioloogiliste, keemiliste ja füüsikaliste ohtude eest. Paraku unustatakse sageli ära kõige enam muret põhjustav oht kontoritöös – psühholoogiline.
Rödl & Partner Advokaadibüroo advokaat Verner Silm
  • Rödl & Partner Advokaadibüroo advokaat Verner Silm
  • Foto: erakogu
Iga tööandja kohustus on kaitsta töötajate elu ja tervist tööga seotud olukorras. Ka psühhosotsiaalne töökeskkond on tööandja vastutuse all ning sellega seonduvaid riske tuleb hinnata ja maandada. Tööandja seadusjärgne kohustus tagada võrdne kohtlemine töökohas tuleneb töölepingu seaduse §-st 3, mis ütleb: tööandja peab tagama töötajate kaitse diskrimineerimise eest, järgima võrdse kohtlemise põhimõtet ning edendama võrdõiguslikkust vastavalt võrdse kohtlemise seadusele ja soolise võrdõiguslikkuse seadusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele