• 31.10.19, 11:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nõua kahjuhüvitust, mida saad tõendada

Pärast segast olukorda, mida polnud võimalik hõlpsalt lahendada, pöördus töötaja kohtusse, paludes mõista tööandjalt välja saamata jäänud töö- ja puhkusetasu, lähetuskulud, töölepingu seaduse kohase hüvitise, mittevaralise kahju hüvitise ja viivise.
Nõua kahjuhüvitust, mida saad tõendada
  • Foto: pixabay
Sõlmitud töölepingu kohaselt asus töötaja ametisse 1. septembril 2015. Ta pidi suhtlema klientidega, esindama tööandjat messidel ja konverentsidel. Poolteist aastat hiljem saatis ettevõtte üks juhatuse liige töötajale e-kirja teatega, et ta ei oleks tohtinud töölepingut sõlmida ja nõudis tagasi juba makstud töötasu.

Seotud lood

Uudised
  • 10.07.19, 08:00
Töölepingu ülesütlemine katseajal
Kõikidele sõlmitud töölepingutele kohaldub seadusest tulenevalt automaatselt neljakuuline katseaeg, mille jooksul on võimalik välja selgitada, kas töötaja oskused, teadmised, isikuomadused ja tervis vastavad ning sobivad töökoha nõuetele. Samuti annab see töötajale võimaluse hinnata ja otsustada, kas ta soovib töösuhet jätkata.
Uudised
  • 05.07.19, 08:00
Kui tööleping lõpeb tüliga
Artikkel on koostatud intervjuu põhjal, kus osalesid juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits Grant Thorntonist ning Külli Gutmann Talentorist, kes on ühtlasi personalijuhtimise teabevara peatoimetaja.
Uudised
  • 04.07.19, 08:00
Töövaidluskomisjoni töölaualt: miks vaieldakse töösuhete üle
Statistikaameti andmetel oli Eesti tööturul aktiivseid inimesi eelmisel aastal keskmiselt 702 400. Nagu eraelus, nii ka tööl pole paraku mitte iga suhe õnnelik. Sageli ei suudeta omavahel kokkuleppele jõuda ja lahendust tullakse otsima töövaidluskomisjonilt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele