Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pea pooled tõstavad lähiajal palku
Põhipalkasid plaanib lähema kuue kuu jooksul tõsta 43% tööandjatest ja 22% ei ole veel palgatõusu üle otsustanud, selgub värskest uuringust. Palgatõusu veavad eelkõige suuremad tööandjad.
Töötajad ootavad lisaks palgatõusule ka suuremat vabadust ise korraldada oma tööaega ja -kohta, selgub uuringust. Foto: Andras Kralla
Kavandatud palgakasv jääb enamasti 5–6% piiresse, selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee korraldatud Eesti tööandjate küsitlusest. Lisaks palgatõusule suurendavad tööjõukulusid kasvanud lisatasud ning kallimaks ja mitmekesisemaks muutunud soodustuste paketid.
Külas on plastitööstuse kõige parem palgamaksja, Pipelife Eesti ASi tegevjuht Anti Orav, kellega arutame, miks on käärid sektori palkade vahel niivõrd suured, et Palga TOPi viimane plastitootja maksab esimesest 2,5 korda väiksemat palka.
Palk on üks olulisemaid töösuhte tingimusi töötajale ja üks suurimaid väljaminekuid tööandjale. Konverentsil Palga Päev 2019 toodi välja mõni tulevikku vaatav nope ja soovitus töö tasustamiseks maailma juhtivatelt konsultatsioonifirmadelt kohaliku personalijuhi kogemuse kaudu.
Eestis töövõtjate seas korraldatud uuringust selgus, et iga neljas töötaja sooviks palka saada vähemalt kord nädalas. IT-sektoris sooviksid palka tihedamini kui kord kuus saada tervelt 40% töötajatest. Palgamaksmise perioodi lühendamine võiks avaldada positiivset mõju inimeste toimetulekule, kuivõrd varasematest uuringutest on selgunud, et iga viies töötaja ei tule oma palgaga praegusel tööturul toime.