Lugeja küsimusele puhkuse ajakava koostamise kohta vastab Tööinspektsiooni ennetusosakonna nõustamistjurist Greete Kaar.
Andsin töötajatele teada, et alustame puhkuse ajakava koostamisega. Juba on kogunenud palju avaldusi ja soove töötajatelt, kellel on väikesed lapsed. Mida nüüd teha? Kuna neid avaldusi on nii palju, siis kas ma võin need kõrvale jätta ja koostada ajakava nii, nagu ettevõttele parem on, sest kõigi soove ju arvestada nagunii ei saa, sest paljud puhkusesoovid on ettevõttele kõige kiiremal ajal.
Seotud lood
Tööandja kohustub andma ettenähtud puhkust ja maksma puhkusetasu (töölepingu seadus (TLS) § 28 lg 2 p 3). Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Põhipuhkus ei aegu (ehk aegumine peatub) siis, kui töötaja kasutab lapsehoolduspuhkust (TLS § 68 lg 6).
Heli Raidve tutvustas Pärnu Raamatupidamiskonverentsil uuemaid töölepinguseadust puudutavaid kohtulahendeid. Heidame pilgu kohtupraktikasse, toome välja olulisemad kitsaskohad ja jagame kasulikke soovitusi.
Iga uus kalendriaasta toob tööandjale kaasa vajaduse koostada puhkuste ajakava. Puhkuste ajakava tuleb koostada kalendriaasta esimese kvartali jooksul ja teha töötajatele teatavaks hiljemalt 31. märtsiks.
Miks on hea koostada puhkuste ajakava ja mis võib juhtuda, kui seda pole? Puhkuse liikidest ja eripäradest, puhkusetasudest, täiendavatest puhkustest ja tuleval aastal kehtima hakkavatest muudatustest isapuhkuse võtmisel räägivad õigusnõustajad Kristel Tiits ja Kaili Kallastu Grant Thornton Balticust.