• 24.03.20, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mida saab tööandja ette võtta, et minimeerida koroonaviirusest tingitud kahju

Vabariigi Valitsuse 12. märtsi seisuga välja kuulutanud eriolukord puudutab ka töösuhtest tulenevaid õigusi ja kohustusi. Milliseid samme saab tööandja astuda viiruse leviku tõkestamiseks ja töö sujumiseks ning millised on töötaja õigused keelduda tööle tulemast? Millisel juhul saab tööandja ettevõttes kehtestada nn sundpuhkuse, palgata puhkuse või muu eriolukorra, mille alusel viibivad töötajad palgata kodus? Selgitavad Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits ja õigusnõustaja Lee Laanemäe.
Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits
  • Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits
Olukorras, kus töötaja on saabunud riskipiirkonnast, tuleb pooltel kokku leppida töötamise vorm. Parim lahendus nii tööandja kui ka töötaja jaoks on kaugtöö võimaldamine. Kui see pole võimalik, siis on oluline saavutada omavaheline kokkulepe.

Seotud lood

Uudised
  • 18.03.20, 09:00
Töömahu vähenemine ja koondamine
Küsimus: Oleme tootmisettevõte ning näeme, kuidas tellimused on vähenenud. Praegu veel mõned tellimused on, kuid kindlasti mitte sellises mahus nagu enne. Tõenäoliselt väheneb see veelgi ning lõpuks ei ole töötajatele üldse enam tööd anda. Kuidas seda olukorda lahendada – kas saame töötaja töötasu ühepoolselt vähendada või peame maksma ikkagi keskmist töötasu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele