Alates aprillist on töötasu hüvitist saanud 137 505 töötajat. Juulis peavad taotluse esitajad arvestama juba karmimate tingimustega, mis on vähendanud ka hüvitiste mahtu.

- Juulis on töötukassa jäänud hüvitiste määramisega tagasihoidlikumaks. Foto: Liis Treimann
Karmimate tingimuste mõju tuleb statistikast selgelt välja. Näiteks juuni alguses, 23. nädalal, rahuldati veel 13 899 asutuse taotlused, kuid edaspidi on hüvitiste arv iga nädalaga vähenenud. Juuli esimesel ehk 27. nädalal määrati hüvitis 2975 asutusele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alates 1. juulist 2020 saab vanemahüvitise maksmist vastavalt vanema soovile kalendrikuude kaupa peatada ja jätkata kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ning isal võimalik jääda isapuhkusele senise 10 tööpäeva asemel 30 päevaks ja saada selle perioodi eest vanemahüvitist.
Juunikuu töötasu hüvitise taotlus tuleb esitada töötukassa iseteenindusportaalis e-töötukassa, taotluste vastuvõtmine algab kolmapäeval, 1. juulil. Taotluse esitab tööandja või volitatud isik. Hüvitis kantakse töötaja pangakontole.
Kui ettevõte otsustas selle kuu alguses, et tahab küsida oma töötajatele palgaabi, siis jääb ta ühe uue tingimuse tõttu sellest lihtsalt ilma. Töötukassa selles probleemi ei näe.
28. mail kiitis Vabariigi Valitsus heaks seadusemuudatused, millega tõstetakse töötuskindlustushüvitist ja töötutoetust, lubatakse edaspidi ajutist töötamist töötuks olemise ajal ning täpsustatakse hüvitise tingimusi seoses välismaal töötamise ning hooajatöödega.