• 20.07.20, 10:00

Kas töömugavus meelitaks inimesed põllumajandusse

Kas inimesed töötaksid meelsamini põllumajanduses, eelistamata pigem madalama palgaga, kuid puhtamat tööd linnas, kui maatöö oleks mugavam ja koormus väiksem? Või on see tühi lootus?
Kas töömugavus meelitaks inimesed põllumajandusse
  • Foto: Mangeni PM OÜ
Kui kaasata põllumajandusettevõtetesse sagedamini töökeskkonnaspetsialiste, ergonoome, psühholooge jt oma ala asjatundjaid, kes kohapealseid töötingimusi hindavad ja aitavad neid töötajale senisest veelgi mugavamaks kohandada, kas siis poleks põllumajandusettevõtjal vaja enam keskenduda pidevale töötajate otsingule nagu praegu? On tööjõupuudus põllumajanduses tingitud oludest, mis pole sugugi võrreldavad nõukaaegsete loomalautade virtsarennide, olematu olme ja logiseva tehnikaga, sest kasutatakse võimalikult palju automaatseadmeid ning püütakse tagada töötajatele sobilikku mugavust. See ei tähenda, et töö farmis füüsilist pingutust üldse ei nõuaks.

Seotud lood

Uudised
  • 15.07.20, 09:00
Esimene kvartal tööturul veel hullu seisu ei näita
Esimeses kvartalis oli tööturul hõivatuid 670 300, mis on 8500 võrra rohkem kui mullu samal ajal, võttis statistikaamet esimese kvartali andmed veelkord kokku.
Uudised
  • 14.07.20, 10:00
Registreeritud töötus jätkab kasvu, ka tööpakkumiste arv on kasvama hakanud
Juuni lõpus oli töötuna registreeritud 51 026 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,9%. Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv kasvanud 1,7 korda. Uusi töötuid registreeriti juunis 8 025. Võrreldes maiga on töötute arv kasvanud 1,6%, mai lõpus oli registreeritud töötuid 50 224.
Uudised
  • 25.05.20, 07:44
Ratas: hooajatööjõu puudus ei ole kindlasti vaid paarikümne inimese probleem
Siseminister Mart Helme püüdis valitsuse pressikonverentsil pisendada hooajatöölise puuduse mõnekümne hääleka ettevõtja mureks, peaminister Jüri Ratas nii ei arva.
Uudised
  • 25.06.20, 09:26
Tööturg soosib keskiga ja juhtivaid ameteid
Märtsis välja kuulutatud ja üle kahe kuu kestnud eriolukord mõjus tööturule negatiivselt. Kui tavalisel aastal on töösuhete arv hakanud teises kvartalis kasvama, siis sel aastal algas märtsi teises pooles hoopis vähenemine. Iga kaotatud töökoha taga on inimene, seega uurisime, kellele on eriolukorrast tingitud tööturu muutused kõige valusama löögi andnud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele