Teisipäeval Tallinna lennujaamas oma Ukraina töötajaid tšarterlennult oodanud põllumehed ja loomakasvatajad väldivad vahendusfirmasid. Hea töötaja tuleb nende juurde korduvalt tagasi ning üks ukrainlane soovitab juba järgmist.

- Teisipäeval maandus Tallinna lennujaamas lennuk, mis tõi Eestisse ligi 200 Ukraina võõrtöölist. Foto: Liis Treimann
Palupera Agro peremees Marko ütles, et tema juurde tulevad kaks Ukraina töötajat tagasi teist korda. Aasta-poolteist tagasi leidis nad läbi kohaliku Ukraina agentuuri, kuid nüüd tegi meestega juba ise kokkuleppe, et nad tulevad pärast kolmekuulist puhkust Ukrainas tagasi üheksaks kuuks tööle. Koroonakriisis sai kolmest kuust pool aastat pausi, kuid kokkulepe püsis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötlev tööstus annab väga olulise panuse Eesti sisemajanduse kogutoodangusse ja ekspordikäibesse. Paraku seisavad tööstusettevõtted silmitsi mitmete keeruliste väljakutsetega, mis sektori arengut pidurdavad. Üheks suurimaks mureks on viimastel aastatel kujunenud töökäte puudus. Juba on tööstusettevõtetes valusalt tunda, et koroonaviiruse plahvatusliku leviku tõttu see probleem süveneb veelgi. Mida sellises olukorras ette võtta? Kompetentse tööjõu puudusest ja võimalikest lahendustest räägivad pakenditootmisettevõtte Multipakend Tootmine OÜ juht Boris Tšernjak ning masinaehitusettevõtte Welmet juhatuse esimees Märt Lehtsalu.
Leedu laevatehasesse 100 miljonit eurot investeerinud BLRT otsustas Tallinna tegevuse laiendamisest loobuda, sest probleeme on töötajate leidmisega.
Kuna valitsuse esmaspäevase kiirotsuse võõrtööjõu riiki lubamise ja sellega kaasnenud kokkulepete puhul on sõnumid olnud nii segased, tegi Äripäev ülevaate, kus on päriselt kokkulepped ja kus kõlavad poliitsõnumid.