Lugeja küsimusele töötajate lähetamise kohta vastab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep.
Lugeja küsib: Oleme ehitusettevõtte ja rendime töötajaid Leedust. Üldjuhul on tarvis tööd teha Harjumaal, kuid tõenäoliselt võime lähiajal saada objektid Pärnusse ja Haapsallu. Oleme kursis, et renditöötajad Leedust on lähetatud töötajaid ja lähiajal muutub lähetatud töötajate direktiiv. Meie küsimus on seotud töötasude maksmisega. Leedu rendifirma küsib meilt, kas piisab, kui nad maksavad Eestis kehtivat miinimumtasu ja millega peavad nad arvestama, kui lähetatud töötaja on lähetusel Eesti-siseselt? Lisaks, kes peab Tööinspektsiooni lähetatud töötajast teavitama ja kuidas?
Seotud lood
Juuni alguses kiitis riigikogu heaks diginomaadi viisat puudutavad muudatused, mille kohaselt saab Eestist üks esimesi riike maailmas, mis hakkab pakkuma diginomaadi viisat. Lisaks Eesti ettevõtluskeskkonna elavdamisele toovad diginomaadid prognoosi kohaselt Eesti majandusse 36,26 miljonit eurot aastas.
Artikkel käsitleb Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seaduse (ELTTS) plaanitavaid muudatusi, tuginedes seaduseelnõule, mis on läbinud esimese lugemise. Muuta kavatsetakse töötingimusi, kõrvaldada ebamõistlikud kohustused ja tõhustada järelevalvet.
Töömahu vähenemine ei pruugi alati tähendada töötajate koondamist, teatud juhtudel võib avaneda võimalus rentida oma töötajaid näiteks oma partnerile. Kas ja mis tingimustel on tööandjal võimalik oma töötajaid rendile anda?
Järjest enam kasvab ettevõtjate võimalus ja soov lähetada oma töötajad tööle mõnda teise liikmesriiki. Töötajaid lähetatakse Eestisse ja siit välja, töötajad käivad tihedasti töölähetustes.