• 15.09.20, 07:36

Mida teha, kui töötajad tajuvad ettevõttes palgalõhet

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu selgitab, mis saab siis, kui ettevõtte töötajate rahulolu-uuringust selgub, et töötajad tajuvad meeste ja naiste vahel palgalõhet. Kas tööandjal on kohustus nüüd teemat ettevõtte tasandil täpsemalt uurida ja kuidas seda teha?
Mida teha, kui töötajad tajuvad ettevõttes palgalõhet
  • Foto: Pixabay
Kindlasti peab tööandja teemaga teadlikult tegelema ka ka ise aru saama, kas töötajate taju on põhjendatud või mitte ehk tööandjal on kohustus andmeid analüüsida. Töölepingu seaduse § 3 kohaselt peab tööandja tagama töötajate kaitse diskrimineerimise eest, järgima võrdse kohtlemise põhimõtet ning edendama võrdõiguslikkust vastavalt võrdse kohtlemise ja soolise võrdõiguslikkuse seadusele.

Seotud lood

Uudised
  • 26.08.20, 09:00
Meeste ja naiste vaheline palgalõhe saab alguse juba esimesest töökohast
SEB noorte uuring toob välja, et meeste ja naiste vaheline palgalõhe saab alguse juba esimesel töökohal, sõltumata sellest, kas noor alustab oma karjääri ajutisel ja/või teenindussektori töökohal või professionaalsemas töövaldkonnas. Noorte naiste palgad jäävad rohkem kui 75% juhtudest vahemikku kuni 800 eurot kuus, kuid noorte meeste sissetulek koondub paremini tasustatud rühma alates umbes 1000 eurost kuus.
Uudised
  • 27.07.20, 08:00
Sooline palgalõhe väheneb, aga visalt
Statistikaameti andemetel oli naiste brutotunnitasu 2019. aastal 17,1% väiksem kui meestel. Sooline palgalõhe vähenes aastaga 0,9 protsendipunkti.
Uudised
  • 08.06.20, 10:02
Soolise palgalõhe põhjuste seas on ametikohtade ja töö väärtuse vähene läbimõeldus
Eestis on Euroopa Liidu suurim sooline palgalõhe. Uuringud näitavad, et palkade avalikustamine aitab kaasa selle vähenemisele ja toob kasu majandusele tervikuna, kirjutab sotsiaalministeerium.
Uudised
  • 17.10.19, 09:26
Palgalõhe esineb jätkuvalt kõikidel tegevusaladel
Statistikaameti esialgsetel andmetel esines 2018. aasta oktoobris palgalõhe kõikidel tegevusaladel. Kõige suurem oli see finants- ja kindlustustegevuses (32,2%), kõige väiksem aga veonduse ja laonduse tegevusalal (1,9%).

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele