Kui töötaja viibib välisriigis ja saabudes kohaldub talle liikumispiirang – mis saab?
Liikumispiirangud Eestisse saabumisel kehtestatakse Vabariigi Valitsuse korraldustega COVID 19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku piiramiseks ja uute puhangute ennetamiseks vastavalt kujunevale olukorrale. Liikumisvabaduse piirangute puhul ei saa haigushüvitist (v.a. haigustunnuste tekkimisel), mida saab eneseisolatsiooni ja karantiini korral.
Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat Anne Nurmi
Eneseisolatsiooniga on tegemist, kui kinnitatud COVID-19-diagnoosiga haige peab arsti otsusel püsima eneseisolatsioonis ega või seetõttu tööle minna. Ka tema lähikondsed peavad jääma eneseisolatsiooni.
Tööandja võib oma töötajat lähetada tööülesannete täitmiseks väljaspoole töölepinguga ettenähtud töö tegemise kohta (TLS § 21 lg 1). Nii töölähetuses olles kui ka töölähetusest naastes on tööandja kohustatud tagama töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele vastavad töötingimused (töölepingu seadus, TLS § 28 lg 2 p 6). Samas peab tööandja järgima Vabariigi Valitsuse (VV) poolt sätestatud nõudeid ja korraldusi.
Kogu maailmas äritegevuse ja elu halvanud COVID-19 pandeemia võimaldas meil osa saada kõigi aegade mastaapseimast kaugtöö eksperimendist. Üks põletavamaid küsimusi organisatsioonides on täna seotud eriolukorra järgse töökorraldusega. Kas ja millises mahus peaks võimaldama töötajatele kaugtööd, selgitab KPMG Baltics OÜ uute äride valdkonnajuht Marek Mühlberg.
Kus on töötus kõige suurem, kuidas see on muutunud viimase 10 aastaga ning kuidas on COVID-19 mõjutanud tööturgu? Neile küsimustele otsisid vastuseid RIA.com Marketplacesi analüütikud, kes uurisid tööturgusid Baltimaades, Valgevenes ja Ukrainas.
Soomes hüvitatakse kõrge koroonaviirushaiguse riskiga riikidest naasvate inimeste saamata jäänud tulu kohustusliku karantiini ajal täielikult, isegi kui palk on 30 000 eurot kuus.