Milline kokkulepe vastastikku tehti? Tööleping või töövõtuleping? Töövõtja arvas üht, tööandja teist. Vaidlus kulgeb ja kestab läbi mitmeastmelise pikaldase kohtutee.
Mõistlik oleks kohe alguses selgeks teha, missugused on erinevad töösuhte vormid, lepingud, nende sisu ja sellega kaasuv. Kes ja kas maksab riigimaksud? Tuleb seda töövõtjal ise teha? Või arvestatakse lepingutasult maha näiteks tulumaks vms.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi üldjuhul saab töölepingu tingimusi muuta vaid poolte kokkuleppel, on töölepingu seaduses ette nähtud mõningad erijuhtumid, mil töötaja või tööandja võib töölepingu tingimusi ühepoolselt muuta või muudatust nõuda.
Kui tööandja saadab oskustöölisest töötaja välismaale pikemaks ajaks tööle, mitte vaid lühikesse lähetusse, siis üldjuhul tuleb talle maksta töötasu sealses kollektiivlepingus oskustöölisele ette nähtud kuu- või tunnitasu alammäära järgi, kirjutab Tiina Lang Tööelu blogis.
Lugeja küsimusele tähtajalise töölepingu ülesütlemise kohta vastab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.