Pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmise reform on põhiseadusega kooskõlas ning presidendi taotlus jätta see välja kuulutamata lükati tagasi, otsustas riigikohus.
- Seaduse koalitsioonileppesse surus Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Foto: Liis Treimann
Riigikohtu otsus pidi tuginema prognoosidele, ütles riigikohtu esimees Villu Kõve. "Praeguse info põhjal me näeme, et pensionifondid pankrotti ei lähe ja need, kes fondi jäävad, nende omandiõiguse vastu on riive, aga seda ei rikuta. Aga kui tegelikkus on teisiti, siis on võimalik, et see vaidlus tuleb tagasi riigikohtusse," ütles ta. Seadus jõustub 10. päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.
Seotud lood
1. juulist järgmise aasta augusti lõpuni peatas riik suurema osa Eesti pensionikogujate lisamaksed teise pensionisambasse. Rahandusministeerium koostas juhised selle kohta, kas ja mida tuleb pensionikogujal ette võtta.
Äripäeva sõsarleht Delovõe Vedomosti arvutas välja, kui suure pensioniga võivad tulevikus arvestada need, kes alustavad oma tööelu alles praegu, ja mis muutub, kui nad peaksid äkki lõpetama maksed teise pensionisambasse. Tulemus on üllatav.