Tööandjale on pandud kohustus tagada oma töötaja ohutus, kuid kodukontori tingimustes võib seadusest tulenev nõue muutuda absurdseks, tõdeti Äripäeva raadio saates „Kasvukursil“.

- Kui töötaja jääb Taisse kinni ja teeb seal palmi all tööd ning talle kukub kookospähkel pähe, siis täna kvalifitseerub see tööõnnetusena.
- Foto: Shutterstock
Näiteks kohustab seadus tööandjat oma töötajale vajadusel esmaabi võimaldama, kaugtöö puhul ei pruugi selle tagamine aga üldse mitte lihtne olla. „Kui töötaja jääb Taisse kinni ja teeb seal palmi all tööd ning talle kukub kookospähkel pähe, siis täna kvalifitseerub see tööõnnetusena,“ tõi Grant Thornton Baltic OÜ juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits näite.
Seotud lood
Kaugtöö eelisena nähakse tugevat tootlikkust, selgub rahvusvahelise sõltumatu uuringufirma KRC korraldatud ja Microsofti tellitud töökultuuri ja äriettevõtete efektiivsuse korrelatsiooni analüüsivast uuringust. Selle eesmärk oli välja selgitada, kuidas saavad ettevõtted motiveerida töötajaid ajal, mil kaug- ja hübriidtöö saab uueks normaalsuseks.
35% töötajatest leiavad, et neil ei ole kodus töö tegemiseks sobivaid tingimusi, selgus rohkem kui 4100 töövõtjat kaasanud CV Keskuse uuringust. Kõige enam tuntakse puudust sobivast töölauast või -toolist, mida tõi uuringus välja rohkem kui iga neljas töötaja (26%).
Urmas Sõõrumaa kinnisvarafirma US Real Estate juhatuse esimehe Aavo Koka juttu mööda tõotab konkurentsieelis kujuneda tööandjal, kes aitab lahendada kodus töötamisega tekkivad probleemid.
Kogu maailmas äritegevuse ja elu halvanud COVID-19 pandeemia võimaldas meil osa saada kõigi aegade mastaapseimast kaugtöö eksperimendist. Üks põletavamaid küsimusi organisatsioonides on täna seotud eriolukorra järgse töökorraldusega. Kas ja millises mahus peaks võimaldama töötajatele kaugtööd, selgitab KPMG Baltics OÜ uute äride valdkonnajuht Marek Mühlberg.
Elisa pikaajaline kogemus näitab, et kaugtöö aitab paindlikumalt era- ja tööelu kombineerida. Samas ei tohiks pärast intensiivset eriolukorra perioodi ära unustada ka puhkamist. Ettevõtte statistika näitab, et juulis ja augustis kasutas põhipuhkuse päevi 13% rohkem töötajaid kui eelmisel aastal samal ajal.