Ainult tellijatele
Autor: Palgauudised.ee • 25. november 2020
Ainult tellijatele

Lapsehoolduspuhkuselt naasva töötaja koondamine

Advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kas lapsehoolduspuhkuselt naasvat töötajat saab koondada, kui võrreldavatel ametikohtadel töötab mitu inimest.

?Asutuses töötavad ainult ühe professiooniga töötajad. Seega puhkuselt naasvale töötajale teist tööd pole võimalik pakkuda. Keegi tööl olijatest pole vormistatud lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendajaks. Tööandjal töötajaid juurde võtta ja uusi töökohti lisaks luua pole võimalik. Puhkuselt naasev töötaja soovib oma endisel töökohal jätkata. TLS § 89 lg 5 ütleb, et koondamise korral on eelisõigus tööle jääda töötajal, kes kasvatab alla kolmeaastast last. Kas kirjeldatud olukorras pole seaduse järgi õigust teda koondada ja tööandjal tuleb koondada keegi teine töötajatest?

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Palgauudised.ee toetajad:
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700