Autor: Palgauudised.ee • 5. mai 2021
Ainult tellijatele

Kas töökohta vahetades võib õppepuhkust uuesti võtta?

Töötaja õpib ülikoolis ja käib õpingute kõrvalt tööl ning vahetas hiljuti töökohta. Vana tööandja juures kasutas ta 30 kalendripäeva õppepuhkust ära. Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep selgitab, kas uue tööandja juures võib ta uuesti õppepuhkust võtta?

Autor: Pixabay

Esmalt on oluline tähele panna, et õppepuhkust antakse kalendriaasta eest ehk et õppepuhkuse saamise õigust arvestatakse 1. jaanuarist 31. detsembrini, mitte õppeaasta järgi. Täiskasvanute koolituse seaduse § 13 lõike 1 kohaselt antakse töötajale ja ametnikule tema taotluse ning õppeasutuse teatise alusel tasemeõppes või täienduskoolitusasutuse pidaja läbiviidavas täienduskoolituses osalemiseks õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Palgauudised.ee toetajad:
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700