Seadus kehtestab alaealise töötamisele piirangud, et tagada alaealise sotsiaalne areng ja hariduse omandamine. Töölepingu seaduses (TLS) alaealiste töötamise piirangute kehtestamisel on lähtutud Euroopa Liidu Nõukogu direktiivist 94/33/EÜ noorte kaitse kohta tööl ning Euroopa Nõukogu parandatud ja täiendatud sotsiaalhartast.

- Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat Anne Nurmi
Viidatud direktiiv rõhutab laste ja noorukite ohutuse ja tervisekaitse meetmete rakendamise vajalikkust. Seaduse eesmärk on sätestada töösuhte sõlmimisel lisakaitse alaealistele, kes vajavad seda eelkõige täiskasvanud töötajast erinevate teadmiste, kogemuste, võimete, vaimse ja füüsilise tervise ning koolikohustuse tõttu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praktilised näited!
Osalise või puuduva töövõimega ning alaealistel töötajatel on iga-aastaselt õigus 35 kalendripäeva pikkusele põhipuhkusele. Riik hüvitab tööandjale puhkusetasu sellest 7 kalendripäeva (ehk 20% puhkepäevade) eest.
Seekordne omapärane kooliaasta hakkab lõpule jõudma ja ees ootav suvevaheaeg ootab sisustamist. Paljud noored soovivad vaheajal minna tööle ja otsivad sobivat tööd. Paljud tööandjad on ka valmis noortele tööd pakkuma; tegevusega on alustamas malevad. Tööinspektsioon tuletab enne suurt suve ja aktiivset tööperioodi tööandjatele ning lastele ja nende vanematele meelde, mida peaks kindlasti silmas pidama.
Alaealiste isikute tööle võtmist reguleeritakse töölepingu seadusega, milles on eraldi toodud vanusepiirangute ja töötundide seosed, kellaajad, öötöö ja ületundide keeld jms, seega saab alaealisega sõlmida ainult töölepingu.
Äripäeva raadio saates „Teabevara tundˮ räägitakse alaealiste värbamisest. Suvi on kohe käes ja paljud koolinoored tahaksid vaheajal töötada. Osa neist töötaks hea meelega ka aasta läbi.