• 28.07.21, 08:00

Töösuhte ülesütlemisel tervislikel põhjustel on oluline eristada, kumb pool seda teeb

Töölepingu seaduse (TLS) § 88 lg 1 p 1 kohaselt saab tööandja töötajaga töösuhte üles öelda erakorraliselt juhul, kui töötaja ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul.
Töösuhte ülesütlemisel tervislikel põhjustel on oluline eristada, kumb pool seda teeb
  • Foto: Pixabay
Seega tööandja võib töösuhte TLS § 88 lg 1 p 1 alusel üles öelda kahel juhul, mis on järgmised:

Seotud lood

Uudised
  • 26.07.21, 07:00
Kohtusaalist: Korraline või erakorraline ülesütlemine. Tööandja õigus küsida töötajalt selgitusi
Kui töötaja ei ole oma töölepingu ülesütlemise avalduses selgelt väljendanud, kas töötaja peab ülesütlemist silmas korralisena või erakorralisena, tasuks tööandjal töötajalt paluda vastavat kirjalikku täpsustust. Just nende küsimustega seotud vaidlust pidi hiljuti lahendama Tartu Maakohus tsiviilasjas 2-20-10341.
Uudised
  • 23.04.20, 11:00
Tähtajalise töölepingu lõpetamine
Lugeja küsimusele tähtajalise töölepingu ülesütlemise kohta vastab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Uudised
  • 12.12.19, 10:00
Kas võib töölepingu üleöö lõpetada
Ühel päeval enam senine töö ei meeldi. Jätad lahkumisavalduse ülemuse lauale ja ametisse ei ilmu, sest töösuhe sai lõpetatud. Mõtlemata, kas tööandjal on seetõttu õigus nõuda leppetrahvi. Liiatigi, kui lahkumise põhjused on ebamäärased.
Uudised
  • 08.11.19, 09:00
Kohtulugu: töösuhte lõpp - rasedus või sobimatus?
Kolm kuud metsa ostu-müügi maaklerina töötanud naine esitas pärast töösuhte lõppu avalduse töövaidluskomisjonile. Ta palus tühistada töölepingu ülesütlemine ja mõista tööandjalt välja kaheksa kuu keskmise töötasu hüvitis summas 4872 eurot. Lisaks soovis naine tuvastada, kas tööandja katkestas temaga töölepingu raseduse tõttu, paludes mittevaralise kahju hüvitiseks 3000 eurot.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Palgauudised esilehele