2022. aastal langeb 5 riigipüha argipäevale ja 7 nädalavahetusele. Tavapäraselt on Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale, jõululaupäevale ja uusaastale eelnev tööpäev kolme tunni võrra lühem.
Tööandja peab lühendama nimetatud pühale vahetult eelnevat tööpäeva, kusjuures pühale eelnev tööpäev on päev, mis on enne püha (vastavalt siis 23.02, 22.06, 23.12 ja 31.12). Seega näiteks olukorras, kus töövahetus lõpeb reedel ja riigipüha on esmaspäeval, siis kohustust reedest päeva kolme tunni võrra lühendada ei ole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2021. aastal langeb 7 riigipüha argipäevale ja 5 nädalavahetusele. Tavapäraselt on Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale, jõululaupäevale ja uusaastale eelnev tööpäev kolme tunni võrra lühem.
Jaanipäev ja võidupüha ei ole enam kaugel, mistõttu on õige aeg juhtida tähelepanu riigipühadel töötamisele. Kas ja millal on töötajal lühendatud tööpäev või õigus vabale päevale? Millised on erandjuhud? Arusaamatuste vältimiseks tasub tööandjal mõelda sellistele olukordadele varakult, kirjutab Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Kristel Tiits.
Päris tihti on minult Exceli koolitustel küsitud, kas Exceliga saaks kuidagi arvutada puhkusepäevi – ja ikka nii, et nädalavahetused arvestame sisse ja riigipühad välja. Lühike vastus on – jah, saab. Kuidas, sellest saad lugeda järgnevast loost.
Kui töökoormus kõigub päevade ja nädalate lõikes, kasutatakse tavaliselt summeeritud tööaja arvestust ning võibki juhtuda, et tööpostil tuleb olla nii nädalavahetustel kui ka riigipühadel. Jurist selgitab, mida peavad tööandja ja töötaja graafikuga tööst ja summeeritud tööajast teadma.
Tegemist on kõik-ühes tarkvaraga!