Autor: Maret Güldenkoh, Sisekaitseakadeemia Finantskolledži lektor • 2. september 2021
Ainult tellijatele
Töötaja õppimine: Tasustamise erisused ja tööandja õigus keelduda õppepuhkuse andmisest
Esimene september on tavapäraselt kooliaasta algus. Enam ei ole aeg, kus sel päeval läksid kooli ainult koolikohustusega isikud ja need, kes tahtsid omandada esimest kõrgharidust pärast keskkooli lõpetamist. Praegusaja arenevas maailmas tuleb end pidevalt täiendada ja olla vastuvõtlik muutuste suhtes. See aga omakorda tähendab, et tuleb õppida olemasolevale teadmisele midagi juurde või siis hoopiski midagi muud.
Sisekaitseakadeemia Finantskolledži lektor Maret Güldenkoh
Autor: Raul Mee
Septembris algas uus õppeaasta: kes läks end täiendama, kes uut kutset või haridust omandama, kuid mitte statsionaarse õppijana, kes tegeleb õppetööga iga päev esmaspäevast reedeni, vaid isikuna, kes õpib põhitöö kõrvalt. Ehk siis inimesena, kes töötab ja õpib ühel ajal. Nii mõnedki suudavad korraldada töö- ja koolielu selliselt, et neil ei ole vaja töölt puududa – enamasti on sel juhul tegemist isikutega, kes töötavad graafiku alusel ehk neil on vahetustega töö. Kuid neilgi ei pruugi alati õnnestuda koostada töögraafikut selliselt, et õppimine ja töö ei satuks ühele ajale, ning õppeasutusest antakse õppijale soovitus kasutada õppepuhkuse võimalust.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Palgauudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.