Eesti Panga peaökonomist Orsolya Soosaar Foto: Arno Mikkor
2021. aasta esimeses pooles kasvas Eesti majandus hoolimata koroonaviiruse uuest lainest ja nakkuse leviku tõkestamiseks seatud piirangutest jõudsalt, kuid tööturg taastus tagasihoidlikumalt.
Tööjõupuudus on pannud ettevõtjaid ja tööandjaid probleemi leevendamiseks leidlikke lahendusi otsima. Üks neist on näiteks muutuvtunni töölepingute süsteem. Mis see täpselt on?
Tööturg on aasta-aastalt muutunud üha mitmekesisemaks, pakkudes seeläbi uusi ja huvitavaid võimalusi nii välismaal töötamiseks kui ka tööandjatele välistööjõu värbamiseks. Ent sageli tekitab kogu see protsess tööandjatele- ja otsijatele hulgaliselt küsimusi ja erinevaid katsumusi.
Tööjõupuudus ei ole ühelegi sektorile enam uudis. Kuidas aga leida töötajad, kui tööle kandideerijate ootused nii tööle kui tööandjale on kiires muutuses, arutleb Circle K Eesti personalijuht Piret Kask.
McDonald’s pidi oma menüüst eemaldama piimakokteilid, Nandos sulges 45 müügikohta kanatiibade defitsiidi pärast. Need on näited viimase aja tööjõupuuduse tekitatud probleemidest, mille lahendamise variantidest kirjutab värbamisfirma RecruitGiant juht Tomas Mikalauskas.