Ukrainlanna: Sõjapõgenike tööle minekut takistab eelkõige töökohtadest kaugel asuv elupaik
Tänaseks on Eestisse saabunud üle 40 000 Ukraina põgeniku, enamasti naised ja lapsed. Kuigi paljud tööealistest on valmis siinsel tööturul aktiivselt osalema ning võiksid Eestis valitsevale teravale töökäte puudusele leevendust pakkuda, siis peamiseks takistuseks on saanud sõjapõgenike elukoht töökohtade vaeses piirkonnas.
Oma kogemust Eestisse tulemise, siin töö otsimise ja praktiliste soovitustega jagab ukrainlanna Valentina Knysh
Nagu paljud kaasmaalased oli ka Valentina Knysh sunnitud lastega sõjaõuduste eest Ukrainast põgenema. Hoolimata pikast teekonnast ja läbielamistest suunas noor naine Eestisse jõudes pilgu selgelt tulevikku ning asus siin aktiivselt tööd otsima. Kodumaal ukraina keele ja kirjanduse õpetajana töötanud Valentina leidis Eestis töö värbamisnõustajana ja aitab nüüd ise teistelgi kaasmaalastel siinsel tööjõuturul orienteeruda ning sobiva töö leida. Oma töös näeb ta, et suurimaks takistuseks Ukraina põgenike tööle asumisel on sõjapõgenike paigutamine piirkondadesse, kus pole piisavalt tööpakkumisi.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Palgauudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.