Lääne-Virumaal on ülimalt keeruline leida tööd andmesisestajana, samas otsitakse tikutulega näiteks kokkasid, meedikuid, õpetajaid ja loomakasvatajaid.
Igas kuus läheb töötukassast tööle keskmiselt 290 tööotsijat. Foto: Lisette Luik
Töötukassa koostatud Lääne-Virumaa tööjõu baromeetri kohaselt on maakonnas tööjõu suur ülejääk andmesisestajate osas ja üle on ka raamatupidajaid, sekretäre, infopunktide töötajaid, ehituse lihttöölisi ning kaubaladujaid.
Kevad on küll hiline, kuid hea talvitumise pealt tõotab maasikasaak tulla tänavu korralik. Eestis kõrgema kvaliteediga maasikakasvataja aga Ukraina tööjõule tugineda ei saa ja töötute seast marjakorjajate leidmine on väga keeruline.
Renditöötajatel pole tänapäeval sugugi halvemad töötingimused kui neil, kes on otse ettevõttesse tööle läinud. “Tööjõuturg on tugevalt muutunud ja renditööjõudu vahendavast firmast saanud personalijuhtidele väärt koostööpartner,” kinnitab tööjõu rendi ja värbamisettevõtte Finesta tööjõu rendiosakonna juht Kerli Kadak.
Seadusemuudatus, millega tööandjal tekiks kohustus kujundada töötajate kaugtöö töökohad, tooks täiesti kasutu administratiivse jändamise ning segaks kümnete või sadade tuhandete inimeste elu, kirjutab Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht Doris Põld.