Hambaarstide palgad logisevad: maksuamet võitleb ümbrikupalga ja OÜtajatega
Hambaravitöötajate palk jääb Eestis keskmiselt 3000 euro juurde, kuid mustvalgele kirjutatud andmed näitavad kätte kümneid hambaravikliinikuid, kus töötajate tasu jääb alla 1000 euro kuus.
Hambaarstide liidu juht Helen Lang sõnas, et arstidele tuletatakse meelde töökoormuse märkimise vajadus ja räägitakse palgamaksudest
Foto: Andras Kralla
Paljud arstid seletavad väikest palka osalise tööajaga, mis on aruandes täistööajaks märgitud, kuid maksuamet näeb valdkonnas ka ümbrikupalku ning dividendi võtmist palga maksmise asemel.
Tartu Dentalplaneti Hambaravi hingekirjas on üks töötaja, kelle keskmine kuupalk jääb 600 euro juurde. Kuidas selline palganumber tekib, ettevõtte omanik ja hambaarst Roman Peets täpsemalt rääkida ei taha. “Ma olen praktiseeriv hambaarst, sellistele küsimustele ma ei oska vastata,” sõnab ta.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.