Töölepingu lõpetamisel on kompromissileping parim asi, mida tööandja teha saab, kinnitab tööõiguse ekspert Heli Raidve.
- Tunnustatud tööõiguse ekspert ja koolitaja Heli Raidve esinemas tööõiguse seminaril Foto: Külli Reino
Kompromissileping on iseseisev võlaõiguslik leping, kus pooled teevad vastastikuseid järeleandmiseid ja lepingu sõlmimine lõpetab õiguslikud vaidlused.
Kompromissiga saab maha võtta kõik töösuhetes tekkivad nõuded, millest tööandja on või peaks olema teadlik töölepingut lõpetades.
Ainus, millest kompromissileping ei päästa, on tulevikus tekkiv nõue ehk kutsehaigusega tekitatud tervisekahju. Põhjus on lihtne, aga see selgub, kui edasi lugeda.
Heli Raidve ettekandeid leiad meie
videokogust.
Tellijana saad neid vaadata igal ajal ja tasuta!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tsiviilseadustiku üldosa seaduse mõttes on tegemist juriidiliselt äärmiselt huvitava olukorraga!
Tööõiguse ekspert ja Äripäeva aasta koolitaja Heli Raidve võttis 2022. aastal jõustunud töölepingu seaduse muudatuste raames muu hulgas vaatluse alla ka puhkuste aegumise teema ehk selle „parim enne“ tähtaja. Siin on väga oluline roll ka raamatupidajatel!
Tööandjale lisandus 1. augustist jõustunud töölepinguseadusega mitmeid punkte, mida tuleb töölepingut sõlmides töötajale selgitada ja teavitada.
Heli Raidve tööõiguse seminaril lahati kohtulahendit, mis näitas kätte töö asukohaga seotud riskid töölepingus ning selgitati hea usu põhimõtte järgimise olulisust.
Esmakordselt ajaloos on Euroopa Kohus teinud otsuse, kus valveaeg on puhkeaeg. Heli Raidve tutvustab ka kahte kohtulahendit.
Tegemist on kõik-ühes tarkvaraga!