Vaata, mida olulist teised palgauudised.ee lugejad leidsid ja juulikuus suure huviga lugesid.
BDO Eesti eksperdid selgitavad puhkusereservi aegumise erisust vastavalt Euroopa Kohtu kohtupraktikale ning jagavad praktilisi nõuandeid ettevõtte puhkuste korraldamiseks.
Võtame keskmise töötasu arvutamise nüansid pulkadeks lahti, vaatame üle erijuhud ja teeme läbi praktilised arvutused.
Puhkuste periood on praegu täies hoos. Paraku tekib siiski olukordi, kus puhkus tuleb kas peatada, katkestada või edasi lükata.
Euroopa Kohus on oma 2022. aasta septembris tehtud lahendis C‑120/21 leidnud, et põhipuhkuse nõue võib olla teatud juhtudel aegumatu.
Kõigis ametirühmades teenivad mehed rohkem kui naised ja maakondade lõikes olid raamatupidajate palgad suisa seinast seina.
Paljud tööandjad ei tea, et osalise töövõimega töötaja pealt on riigilt võimalik saada sotsiaalmaksusoodustust. Riik seda ise tööandjale pakkuma ei hakka – tööandja peab olema sellest teadlik.
Aeg-ajalt tekib olukordi, kus töötaja soovib puhkust katkestada. Levinuim põhjus on ajutine töövõimetus. Vaatame praktiliste näidete varal, mis saab kasutama jäänud puhkusepäevadest ja välja makstud puhkusetasust.
Tööinspektsioon töökeskkonnakonsultant Rein Reisberg selgitab, millistel juhtudel peetakse suvepäevadel juhtunud õnnetust tööõnnetuseks.
Töölepingu seaduses on töötasu puutumatuse põhimõte, seega pole tööandjal õigust töötaja töötasu ilma nõusolekuta kinni pidada, v.a juhul, kui selline õigus tuleneb seadusest (nt tulumaks).
Riigikohus lükkas kohtuvaidluses ümber eelnevate kohtuastmete otsused ning kohtuvaidlus päädis Riigikohtu otsusega.
Juunikuu loetuimad lood leiad
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tegemist on kõik-ühes tarkvaraga!