Autor: Külli Reino, palgauudised.ee toimetaja • 4. oktoober 2023

TOP 10 lood septembris | Töötasu arvestus summeeritud tööaja korral, kes vastutab tööriiete korrashoiu eest ja muudatused õigusaktides

Vaata, milliseid olulisi teemasid teised palgauudised.ee lugejad märkasid ja septembrikuus suure huviga lugesid.
Foto: Ergo Sander

10. Krista Teearu: nii arvestatakse töötasu summeeritud tööaja korral

Summeeritud tööaja lähenemist kasutatakse peamiselt töötajate puhul, kes töötavad tööajakava ehk graafiku alusel. Ilma tööaja summeerimise võimaluseta oleks graafikute koostamine peaaegu võimatu ülesanne.

9. KKK: õppepuhkus ja selle tasustamine

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, töötaja õiguseid õppepuhkuse võtmiseks ja millal on tööandjal kohustus maksta ka õppepuhkusetasu.

8. Kas tööandja peab korraldama tööriiete pesemist ja parandamist?

Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula selgitab, kes vastutab tööriiete hankimise ja korrashoiu eest ning millal tuleb töötajatele tagada riietus- ja pesuruumid.

7. KKK: alammäärast madalam töötasu töölepingus

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kuidas võib poolte kokkuleppel töölepingus kokku leppida alammäärast madalamat töötasu.

6. Töötukassal ja maksuametil sootuks erinev arusaam töö tegemisest – tuhanded võivad jääda töötuhüvitiseta

Sigrid jäi läinud sügisel töötuks, võttis end töötukassas arvele, tegi seejärel oma ettevõtte ja hakkas sääste investeerima. Töötukassa peab ettevõtte kaudu investeerimist töö tegemiseks ja seetõttu võib Sigrid jääda töötuhüvitiseta. Maksuameti ja ka ekspertide seisukohad on risti vastupidised.

5. KKK: kas töökoha koristamine on tööaeg

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kas enda töökoha korrastamine on tööaeg või mitte.

4. KKK: lapsehoolduspuhkuselt naasja seab tööajakorraldusele tingimusi

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, millised võimalused on tööandjal, kui lapsehoolduspuhkuselt naasja seab tööajale ja -korraldusele oma tingimusi.

3. Vanaduspensioniealiste maksuvaba tulu arvestamise erisused

Jaanuarist hakkas kehtima vanaduspensioniealistele või tänavu vanaduspensioniikka jõudnutele maksuvaba tulu 704 eurot. Tuletame meelde, mida see tähendab.

2. UUS: muudatused õigusaktides, mida raamatupidajal ja palgaarvestajal tasub teada

Lisaks käibemaksumäära tõusule muutuvad riigieelarve tulu suurendamiseks ka hasartmänguliikide maksumäärad ning alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimäärad.

1. Karm reaalsus: tööandjad ja raamatupidajad aitavad ise igapäevaselt kaasa võlglaste vara varjamisele

Kui ettevõttes on palju võlglasi, kelle suhtes käimas ka täitemenetlus, tasub ehk naerukoolituse asemel pakkuda töötajatele hoopis võlanõustamist, sest nii saavad inimesed targemaks ja ka rõõmsamaks, kui nende pangakontolt ei võeta jõuga ära viimast toiduraha.

Augustikuu loetuimad lood leiad SIIT.

Raamatupidaja.ee loetuimad lood augustis leiad SIIT.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700