Autor: Külli Reino, palgauudised.ee toimetaja • 7. november 2023

TOP 10 lood oktoobris | Kasutamata puhkusepäevad ei aegugi, tööandjad kohtutäiturite nõuete keerises, töövõimetuslehe ajal töötamise kohtusaaga

Vaata, milliseid olulisi teemasid teised palgauudised.ee lugejad märkasid ja oktoobrikuus suure huviga lugesid.
Foto: Ergo Sander

1. Heli Raidve: "Kasutamata puhkusepäevad ei aegugi, kui tööandja ei teavita töötajat"

Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve juhtis Pärnu Raamatupidamiskonverentsil tähelepanu Euroopa Kohtu otsustele, mis muutsid kasutamata puhkusepäevade aegumise senist praktikat.

2. Miinimumpalk tõuseb 2024. aastal tuntavalt

Tegu on viimaste aastakümnete suurima miinimumpalga tõusuga.

3. KKK: kas puhkusetasu arvutamisel kasutada keskmist tasu või jätkata palga maksmist

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, millal on tööandjal õigus puhkusetasu arvestamisel kasutada keskmise tasu arvutamist.

4. Kalendaarne tööajafond 2024

Riigipühad ja kalendaarne tööajafond 2024 kõik koos ülevaatlikus tabelis. Mugav kasutamiseks nii raamatupidajatel kui personalitöötjatel.

5. KKK: töötaja ei luba kohtutäituri arestimise akte täita

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, mida peab tööandja tegema, kui kohtutäitur on esitanud tööandjale töötasu arestimise akti, kuid töötaja ei luba täituri nõudeid töötasust maha arvata.

6. Töövõimetuslehe ajal töötamise süüdistus jõudis kohtusse

Kohtukulli ees seisid kohtunik koos perekonnaliikmetega, vandeadvokaat ja pankrotihaldur. Süüdistus hõlmas nii ametiseisundi kuritarvitamist, kelmust kui ka töötamist töövõimetuslehe perioodil.

7. KKK: töölepingu lõpetamine pikaajalise haiguslehe tõttu

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kas tööandja saab lõpetada töölepingu, kui töötaja ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu.

8. Jurist segitab: kas tööandja peab tegema kohtutäituri tööd

Ideaalses maailmas ei tekiks inimestel võlgasid ja kohtutäitureid ei olekski vaja. Paraku elame ideaalist kaugel ning paljud tööandjad seisavad fakti ees, et töötaja teenitud töötasu tuleb kanda kohtutäiturile.

9. 1. jaanuarist suureneb hambaravihüvitis

1. jaanuarist 2024 hakkab riik hüvitama hambaravi senisest suuremas mahus ja 2025. aastast saavad eakad ja vähenenud töövõimega inimesed proteeside ostuks lisaks proteesihüvitisele kasutada ka hambaravihüvitist.

10. Mida toob kaasa juhatuse liikme ja töösuhte paralleelne kehtivus?

Kui ettevõtte töötaja saab juhatuse liikmeks, siis senise töösuhte asemel tekib inimesel nüüd töösuhtest eraldiseisev juhatuse liikme õigussuhe.

Septembrikuu loetuimad lood leiad SIIT.

Raamatupidaja.ee loetuimad lood septembris leiad SIIT.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700