Autor: Külli Reino, palgauudised.ee toimetaja • 7. detsember 2023

TOP 10 lood novembris | Hoogu koguv maksumöll, töölepingu apsakad tühjendavad tööandja rahakotti, jõulupreemia maksustamine ja deklareerimine

Vaata, milliseid olulisi teemasid teised palgauudised.ee lugejad märkasid ja novembrikuus suure huviga lugesid.
Foto: Ergo Sander

1. Mis muutub 2024. aastal, kui hoogu koguv maksumöll saab reaalsuseks?

Iga uus aasta toob kaasa maksu- ja seadusemuudatusi, mis kõik mõjutavad ettevõtete käekäiku, finantsarvestust ja aruandlust. Ja eks see tekitab see kõik paraja segaduse. Et raamatupidaja ja ettevõtjad ei kaotaks sihti maksumuudatuste rägastikus, klaarime ära kõik küsimused väga oodatud tippsündmus „Mis muutub raamatupidaja töös aastal 2024?“.

2. Riigipühad ja puhkepäevad 2024. aastal

Tavapäraselt on ikka nii, et enamus riigipühi kipub olema nädalavahetusel, kuid 2024.aasta toob meeldiva erandi.

3. Rahalise ja mitterahalise jõulupreemia maksustamine ja deklareerimine

Kas ja kuidas on vaja jõulupreemiat deklareerida ning kas seda on vaja edaspidi väljamakstavates puhkuse- ja haigustasude alussummades arvesse võtta või mitte.

4. Gaabriel Tavits: "Apsakas töölepingus võib tööandjale kalliks maksma minna"

Kui kokkulepped töölepingus on ebamäärased või jätame üldse asjad kokku leppimata, siis sellel on tööandjale rahaline tagajärg, tõdeb Gaabriel Tavits konverentsil Palga Päev 2023.

5. Nüüd saab rasedale töötajale maksta haigushüvitist maksuvabalt

Sotsiaalmaksu- ja tulumaksuseaduse muudatus lubab nüüd maksta haigestunud rasedale töötajale sotsiaalmaksuvabalt haigushüvitist, mis kõrvaldab töötajate ebavõrdse kohtlemise.

6. Kalendaarne tööajafond 2024

Riigipühad ja kalendaarne tööajafond 2024 kõik koos ülevaatlikus tabelis. Mugav kasutamiseks nii raamatupidajatel kui personalitöötjatel.

7. KKK: millal võib sõlmida töövõtu- või käsunduslepingu

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, millistel tingimustel saab tööandja sõlmida võlaõigusliku lepingu ja millal on siiski tegemist töölepinguga.

8. Seadused muutuvad 1. novembrist ja trahvid andmekaitse nõuete rikkumise eest terendavad päriselt

1. novembrist jõustuvad seadusemuudatused teevad trahvimise andmekaitse nõuete rikkumise eest oluliselt lihtsamaks. Kusjuures trahve saab määrata ka olenemata sellest, kas konkreetsel isikul ettevõttes oli kohustus tegutseda.

9. KKK: kas tööajast võib minna sõeluuringule

Tööinspektsioon selgitab, kas sõeluuringule võib minna tööajast ja kas selle aja eest peab tööandja maksma ka töötasu.

10. KKK: töötasu vähendamise perioodi arvestamine

Seadus lubab vähendada töötasu kuni kolmeks kuuks 12-kuulise ajavahemiku jooksul. Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, millal algab järgmine 12-kuuline periood ning avaneb võimalus taas töötasu vähendada.

Novembrikuu loetuimad lood leiad SIIT.

Raamatupidaja.ee loetuimad lood novembris leiad SIIT.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700