Vaata, milliseid olulisi uudiseid ja artikleid teised palgauudised.ee lugejad märkasid ja suure huviga kõige enam lugesid.
Heli Raidve, lektor ja tunnustatud tööõiguse ekspert on Pärnu Raamatupidamiskonverentsi laval ka sellel aastal. Oma varasemas ettekandes "10 kuuma kohtuotsust ja natuke tööõiguslikke uudiseid“ selgitab ta töötasu kohtuvaidlusi ja nende tagamaid.
Kuidas arvutada puhkusetasu, milised on erinevad meetodid ja kuidas töötajat motiveerida puhkusetasuga, selgitavad asjatundjad.
Küsime otse allikalt, kui murelikud peaksid olema need, kes on varem näiteks üüritulu deklareerimata jätnud.
Et ennetada kurnavaid töö- ja kohtuvaidlusi, tuleb tööandjatel ja raamatupidajatel olla töötajatele tehtavate maksete arvutamisel ja maksmisel väga tähelepanelik.
Puhkusereservi arvestamine 2023.aasta eest ja dividendide maksmine, kui ühemehefirma on loodud detsembris 2022.
Tööandjatel tasub tööturu uute trendidega kaasas käia, sest töötajate väärtused ja vajadused on muutunud. Paindlikkuse eelduseks on muidugi selged reeglid.
Puhkuste ajakava tuleb töötajatele teatavaks teha hiljemalt 31. märtsiks. Tööinspektsioon selgitab, mida puhkusi planeerides tähele panna.
Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab põhipuhkuse aegumist hiljutise Euroopa Kohtu otsuse valguses.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.
Tööinspektsiooni statistika näitab, et 2022. aastal olid suurimad töösuhete alased probleemid seotud töötajate teavitamata jätmisega, sh töötingimused, töökorralduse reeglid, töölepingu ülesütlemise etteteatamise tähtajad, töötasu maksmise tingimused ja tööaeg.
Jaanuarikuu kõige enam loetud lood leiad
SIIT. Eelmise aasta populaarsemad artiklid leiad
SIIT.
Raamatupidaja.ee kõige kuumemad lood jaanuaris leiad
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tegemist on kõik-ühes tarkvaraga!