Autor: Annela Mets, Recruri turunduse- ja kogukonnajuht • 2. mai 2024

4 märki, et ettevõtte tasusüsteem on ajale jalgu jäänud

Mida ette võtta ja millest alustada, kui ettevõtte tasu- ja/või kompensatsioonisüsteem on ajale jalgu jäänud?
Cohortsi asutaja Evert Kraav ja Recruri tegevjuht Marit Alaväli
Foto: Recrur

Kehva tasusüsteemi iseloomustab kõrge tööjõuvoolavus, pikk värbamiseprotsess ja ametikoha täitmise aeg ning ettevõte ei täida oma eesmärke.

Et teada saada, milline on tänavu atraktiivne tasusüsteem, jagas tasustamise ekspert ja ettevõtte Cohorts asutaja Evert Kraav oma pikaajalisel kogemusel põhinevaid soovitusi Recruri märtsikuisel hommikuseminaril Mektorys.

Tasusüsteem saab alguse tööandja väärtuspakkumisest ja esineja tõi välja Merceri mudeli (vt joonis), mille järgi see koosneb kolmest osast, mille baastase on õiglane töötasu, hüved ja soodustused. Teatud määrani on alati ettevõttes töötasu oluline, kuid konkurentidest aitavad tööandjal eristuda järgmised tasemed: töötajakogemus, elu ja karjääri toetamine ning siht ehk tähenduslik töö ja uhkustunne oma tööandja üle

Foto: Recrur

Sinu ettevõttesse kandideeriv isik soovib kindlasti teada saada vastuseid järgmistele küsimustele, lähtudes (vt joonist) mudelist:

- mille alusel määratakse töötasusid sinu organisatsioonis;

- kuidas tagatakse, et töötasu on õiglane ja vastab töötaja panusele;

- kas ettevõtte pakutavad soodustused vastavad kandidaadi vajadustele ja on neile olulised;

- milline võiks olla kandidaadi võimalik karjääritee ettevõttes ja kas see hõlmab ka töötasu muutust;

- millist paindlikkust saad tööandjana pakkuda, et toetada töötaja töö- ja isikliku elu tasakaalu;

- kuidas ettevõte toetab kandidaadi pere heaolu ning millised on sellest tulenevad eelised;

- milline on konkreetse positsiooni mõju ettevõttele ja meeskonnale ning kuidas saab kandidaat olla väärtuslik osa sellest.

Veebiseminaril Kuidas kujundada ettevõttele töötasusüsteemi? saad põhjalikud teadmised ettevõtte vajadustele vastava töötasustamise süsteemi kujundamiseks.

Ootame osalema! Veebiseminari pileti ja täpse info saad SIIT.

Töötasusüsteem on juhile oluline töövahend ettevõtte edukaks toimimiseks ja tööjõukulude juhtimiseks, töötajate motiveerimiseks, seaduste järgimiseks ning tulemuste saavutamiseks õiglaselt ja läbipaistvalt.

NB! Soodushinnaga pileti saad haarata kuni 03.05.2024.

Euroopa Liidu Nõukogu võttis 24. aprillil 2023 vastu palkade läbipaistvuse direktiivi, mille eesmärk on tagada võrdne tasustamine meestele ja naistele võrdväärse töö eest. Uute nõuete kohaselt peaksid ettevõtted tagama palgakujunduse objektiivsuse ja sooneutraalsuse ning alates 100 töötajaga ettevõtetel hakkab kehtima aruandluskohustus.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700