Uskumatult tihti eksitakse töölepingu lõpetamise reeglite vastu ning kahjuks kaasnevad sellega sageli ka suured kulud ja kurnavad kohtuvaidlused. Nende ennetamiseks panime siia kokku ekspertide hoiatused ja nõuanded.
- Nendest töösuhete lõpetamistest ei tea meie küll midagi
Hoiatamine ja töölepingu ülesütlemine võib mõnel juhul üksjagu peavalu valmistada. Ka töötaja teade Messengeris võib osutuda ülesütlemisavalduseks.
Mõnikord jääb mulje, et töölepingu lõpetamine on midagi nii iseenesestmõistetavat, et tahaks öelda: „Mis see siis ära ei ole!“ Internetiavarustes ja ka ajakirjanduses võib tihti leida artikleid töölepingu lõpetamisest, kuid vaatamata sellele näeme praktikas tihti seda, et nii töötajad kui ka tööandjad eksivad töölepingu lõpetamise reeglite vastu. Seetõttu kirjutan veel kord sellest, mida panna tähele töölepingu lõpetamisel.
Kas töösuhe sellistel juhtudel peatada või lõpetada või on veel muid võimalusi?
Millised on enam levinud põhjused ja mida peab tööandja tegema, kui töötaja otsustab päevapealt töölepingu üles öelda?
Räägime töölepingu erakorralisest ülesütlemisest töötaja algatusel. Mida peab tööandja tegema, kui töötaja otsustab päevapealt töölepingu üles öelda, millal on töötajal selleks õigus ja kuidas taolisi olukordi ennetada?
Töölepingu lõpetamisel on kompromissileping parim asi, mida tööandja teha saab, kinnitab tööõiguse ekspert Heli Raidve.
Kuigi töölepingu seadus võib tunduda kuiv, siis tegelikult on selles palju nüansse, mis annavad paindlikkust ja võimalusi, kui oskame neid õigesti kasutada, ütleb advokaat Marja Stina Saaliste
Töösuhtes on hoiatuse eesmärk selgitada töötajale, et ta on kohustust rikkunud, ja anda töötajale võimalus rikkumine mõistliku aja jooksul lõpetada, et töösuhe saaks jätkuda. Kui töötaja hoiatusest hoolimata töölepingut nõuetekohaselt ei täida, võib tööandja töösuhte lõpetada.
Töölepingu erakorralise ülesütlemise puhul on kõige olulisem kirjaliku taasesitamise võimalus. Töötaja olgu sõnastuses täpne ja tööandja kiire reageerima.
Millega tuleb tööandjal arvestada, kui töötaja teatab omal soovil töölt lahkumisest, kuid viitab avalduses, et tööandja rikkus oma kohustusi.
Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, mida teha, kui tööandja pole nõus maksma lahkumisavalduse esitanud töötajale kolme kuu töötasu.
Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kuidas toimida, kui alla 3-aastast last kasvatav töötaja käitub ebakorrektselt.
Töötaja ei soovi ettevõtte üleminekul töösuhet jätkata, kuidas sellist töösuhet lõpetada?
Seotud lood
Viimasel ajal on sagenenud olukorrad, kus tööandja on saanud teada töötaja ebalojaalsest käitumisest ja sooviks võimaluse korral töölepingu kohe üles öelda.
Hetkel kuum
Siit leiad ka artikli, mis selgitab põhjalikult keskmise kalendripäevatasu maksmist ja arvutamist
Siit leiad ka artikli “ Tähtajalise töölepingu sõlmimise tingimused ja lõpetamise alused”
Tagasi Palgauudised esilehele