Vaata, milliseid olulisi uudiseid ja artikleid teised palgauudised.ee lugejad maikuus märkasid ja suure huviga kõige enam lugesid.
Uskumatult tihti eksitakse töölepingu lõpetamise reeglite vastu ning kahjuks kaasnevad sellega sageli ka suured kulud ja kurnavad kohtuvaidlused. Nende ennetamiseks panime siia kokku ekspertide hoiatused ja nõuanded.
Milliseid muudatusi on oodata tööõigusesse, mis seisus on vilepuhuja seadus ja mis muutub seoses praktikantidega, selgitab tööõiguse ekspert Heli Raidve.
Alates 01.07.2024 maksab Tervisekassa vanemapuhkuselt tööle naasnud väikelaste vanematele haigus- või hoolduslehe alusel senisest suuremat haigus- ja hooldushüvitist. Vaatame üle, mis ja kuidas täpselt on muutumas.
Tööandja leidis, et raamatupidaja ei ole täitnud oma töökohustusi vastavalt nõuetele ning on rikkunud ka ärisaladuse hoidmise kohustust.
Ettevõttes on kasutusel uksekiip tööle tulekute ja töölt minekute registreerimiseks, siis millist hetke tuleb lugeda lähtuvalt seadusele tööaja alguseks?
Palgata puhkuse puhul peab sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse osas silmas pidama teatud olulisi nüansse, rõhutab advokaat Kristel Tael-Same.
Olen tõeliselt andekaid noori tööintervjuudel kohanud, kus ise korduvalt suurest rõõmust toolilt maha pidin kukkuma, et nii targad noored on peale kasvamas, ütleb koolitaja ja ettevõtja Irene Annus.
Tööandjatel on puhkuste ajakavad valmis tehtud ja töötajatel on teada, millal nad puhkavad. Puhkuste aeg ei ole enam mägede taga, seetõttu on just paras aeg küsida, mis saab siis, kui töötaja puhkuse ajal haigestub?
Praktika ettevõttes on sageli tasustamata, kuid on ka neid ettevõtteid, kes maksavad stipendiumit või preemiat, sest sel on ka omad eelised.
Kas töölepingu nõue, et töötasu on konfidentsiaalne info, vastab seadusele?
Aprillikuu loetuimad lood leiad
SIIT.
SIIT leiad raamatupidaja.ee TOP 10 lood mais.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!