Autor: Külli Reino, palgauudised.ee toimetaja • 4. juuni 2024

TOP 10 lood mais | Tööandjaga kohtupingis, muudatused tööõiguses, noorte palgasoov lööb pikali

Vaata, milliseid olulisi uudiseid ja artikleid teised palgauudised.ee lugejad maikuus märkasid ja suure huviga kõige enam lugesid.
Foto: Ergo Sander

1. Nendest töösuhete lõpetamistest ei tea meie küll midagi

Uskumatult tihti eksitakse töölepingu lõpetamise reeglite vastu ning kahjuks kaasnevad sellega sageli ka suured kulud ja kurnavad kohtuvaidlused. Nende ennetamiseks panime siia kokku ekspertide hoiatused ja nõuanded.

2. Heli Raidve: tööõigusse on tulemas taas muudatusi

Milliseid muudatusi on oodata tööõigusesse, mis seisus on vilepuhuja seadus ja mis muutub seoses praktikantidega, selgitab tööõiguse ekspert Heli Raidve.

3. Advokaat selgitab: väikelaste vanemad hakkavad saama suuremat töövõimetushüvitist

Alates 01.07.2024 maksab Tervisekassa vanemapuhkuselt tööle naasnud väikelaste vanematele haigus- või hoolduslehe alusel senisest suuremat haigus- ja hooldushüvitist. Vaatame üle, mis ja kuidas täpselt on muutumas.

4. Kohtulugu: tööandja nõudis raamatupidajalt kahju hüvitamist ja leppetrahvi

Tööandja leidis, et raamatupidaja ei ole täitnud oma töökohustusi vastavalt nõuetele ning on rikkunud ka ärisaladuse hoidmise kohustust.

5. KKK: mis hetkest hakkab jooksma tööaeg?

Ettevõttes on kasutusel uksekiip tööle tulekute ja töölt minekute registreerimiseks, siis millist hetke tuleb lugeda lähtuvalt seadusele tööaja alguseks?

6. Advokaat: mis maksab palgata puhkus?

Palgata puhkuse puhul peab sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse osas silmas pidama teatud olulisi nüansse, rõhutab advokaat Kristel Tael-Same.

7. Irene Annus: tööandja kukub toolilt maha, kuuldes noore inimese palgasoovi

Olen tõeliselt andekaid noori tööintervjuudel kohanud, kus ise korduvalt suurest rõõmust toolilt maha pidin kukkuma, et nii targad noored on peale kasvamas, ütleb koolitaja ja ettevõtja Irene Annus.

8. Haigestumine puhkuse ajal: kas võtta haigusleht või mitte?

Tööandjatel on puhkuste ajakavad valmis tehtud ja töötajatel on teada, millal nad puhkavad. Puhkuste aeg ei ole enam mägede taga, seetõttu on just paras aeg küsida, mis saab siis, kui töötaja puhkuse ajal haigestub?

9. Advokaat: maksa praktikandile stipendiumi - nii võid säästa maksukulu

Praktika ettevõttes on sageli tasustamata, kuid on ka neid ettevõtteid, kes maksavad stipendiumit või preemiat, sest sel on ka omad eelised.

10. KKK: kas palgaandmed on konfidentsiaalne info

Kas töölepingu nõue, et töötasu on konfidentsiaalne info, vastab seadusele?

Aprillikuu loetuimad lood leiad SIIT.

SIIT leiad raamatupidaja.ee TOP 10 lood mais.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700