Mehaaniliste seadmete koostajate ametirühma keskmine brutopalk kasvas esimeses kvartalis aastaga 11,9% 1392 euroni ning elektri- ja elektroonikaseadmete koostajatel 11,5% 1239 euroni.
Tööstusuudised.ee teeb ülevaate, millised on statistikaameti andmetel töötleva tööstuse palgad 2024. aasta 1. kvartalis. Vaatleme kokku 10 tööstusega seotud ametirühma palkasid ja võrdleme palkade liikumist alates 2023. aasta 1. kvartalist kuni 2024. aasta 1. kvartalini.
Loost saab teada, millised olid töötleva tööstuse juhtide, metallitöötluspinkide seadistajate ja operaatorite, elektri- ja elektroonikaseadmete koostajate, mehaaniliste seadmete koostajate, teadus- ja arendusjuhtide, tööstus- ja tootmisinseneride, puidutöötluspinkide seadistajate ja operaatorite, toiduainete jms toodete masinate operaatorite, töötleva tööstuse töödejuhatajate ning mujal liigitamata töötleva tööstuse lihttööliste mediaan- ja keskmised palgad eri maakondade lõikes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva Infopanga puidutööstuse kvartaliraportist saab ülevaate sektori suurematest palgamaksjatest ja ka ettevõtete omanikest. Üks suuremaid palgamaksjaid on muu hulgas ka Jaapanis tegutsev Inglismaa puiduagentide ettevõte Nason Davis Ltd.
Statistikaameti esimese kvartali palgaraport paljastas, et kaubandusvaldkonna kassapidajate-klienditeenindajate palgad on aastaga teinud suure hüppe ülespoole.
Finantsjuhtide mediaanpalk I kvartalis oli 3200 eurot ehk 14% rohkem kui aasta varem, selgub statistikaameti andmetest. Finantsjuhtide keskmine palk kerkis aastaga 10%.
Arendusettevõtetes makstav palk paisus aastaga viiendiku jagu. Esiseitsmiku juures sai üle poole pingerea töötasust.
Meeste ja naiste palgavahe oli just turundusspetsialistide ametikategoorias kõige suurem, tuleb tõdeda Statistikaameti 2024. aasta 1. kvartali palgaandmeid analüüsides.