Autor: Külli Reino, palgauudised.ee toimetaja • 8. juuli 2024

TOP 10 lood juunis | Kohus avas pandora laeka ja mõistis kopsaka hüvitise, tasustatud vaba aeg ning haigusleht puhkuse ajal

Vaata, milliseid olulisi uudiseid ja artikleid teised palgauudised.ee lugejad juunikuus märkasid ja suure huviga kõige enam lugesid.

1. Kohtusaalist: kohus mõistis välja pea 80 000 eurose töötasu hüvitise

Võtmeküsimus on, kas kasu saamise eesmärgil on kuritarvitatud ametiseisundiga kaasnenud usaldust, kommenteeris kaasust riigiprokurör Alar Lehesmets.

2. Heli Raidve: paindliku tööaja kohtuotsused on avanud pandora laeka

Ühest küljest on paindlik tööaeg kogu aeg olemas olnud, kuid samas seda ei lubata. Heli Raidve tegi oma esimese muutuvtundidega töölepingu juba 90ndate lõpus ja see süsteem toimib tänaseni, tõdes tööõiguse ekspert hiljutisel Äripäeva tööõiguse seminaril.

3. Seadusemuudatus: pea pooled pensionärid hakkavad rohkem tulumaksu maksma

Riik otsustas lappida laiutavat maksuauku ka pensionäride arvelt.

4. Seadus muutub. 15. juunist ei või enam sõlmida muutuvtunni kokkuleppeid

15. juunil jõustub töölepingu seaduse muudatus, mille kohaselt tunnistatakse kehtetuks muutuvtunni kokkulepete regulatsioon.

5. Tööandja peab töötajale andma tasustatud vaba aega

Töötaja isikust tulenev vaba aja andmine tööajast on õigustatud, kui tegemist on asjaoludega, mida töötaja töövälisel ajal ehk oma vabast ajast teha ei saa.

6. Haigestumine puhkuse ajal: kas võtta haigusleht või mitte?

Tööandjatel on puhkuste ajakavad valmis tehtud ja töötajatel on teada, millal nad puhkavad. Puhkuste aeg ei ole enam mägede taga, seetõttu on just paras aeg küsida, mis saab siis, kui töötaja puhkuse ajal haigestub?

7. See on graafikuga töötajate ja tööandjate suur mure

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda juhtis tähelepanu tööandjate valupunktile ja tegi ettepaneku viia töötajate iganädalane minimaalne puhkeaeg ELi keskmisele tasemele.

8. Panga personalijuht: kõigile sama palga maksmine on märk nõrgast juhtimisest

Sama töö tegijad ei peaks saama alati ühesugust töötasu, sest inimesed panustavad erinevalt, tõdeb SEB panga personali ja koolituse divisjoni direktor Margit Pugal.

9. Vandeadvokaat: kui palgata puhkuse ajas ei ole kokku lepitud, ei saa seda lepet lugeda sõlmituks

Seadusandja ei ole palgata puhkusele kokkuleppele kehtestanud vormi: selle võib sõlmida nii suuliselt, kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis või kirjalikult. Paraku just siit sageli võrsuvadki vaidlused, mida selles artiklis lähemalt vaatame.

10. Irene Annus: tööandja kukub toolilt maha, kuuldes noore inimese palgasoovi

Olen tõeliselt andekaid noori tööintervjuudel kohanud, kus ise korduvalt suurest rõõmust toolilt maha pidin kukkuma, et nii targad noored on peale kasvamas, ütleb koolitaja ja ettevõtja Irene Annus.

Maikuu loetuimad lood leiad SIIT.

Liitu Palgauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianPalgauudised.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoPalgauudiste toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanPalgauudised.ee turunduslahenduste müügijuht Tel: 53 315 700