Siiani kehtis kord, et puhkusetasu tuleb välja maksta puhkusele eelneval või puhkuse kasutamise kuu palgapäeval. Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve selgitas äsjasel tööõiguse seminaril, miks ja kelle huvides muudeti puhkusetasu maksmise korda.
Puhkusetasu ja selle arvestamine on täppisteadus, sestap on sel teemal alati palju küsimusi nii tööandjatelt kui töötajatelt. Eksimise võimalus on suur, sest saatan peitub detailides.
Millal tuleb puhkusetasu maksta? Kuidas seda arvutada? Ja mida tähendab kasutamata puhkusepäevade hüvitamine? Selgitame puhkusetasu maksmise ja arvutamise reegleid lähtuvalt töölepingu seadusest ja teistest õigusaktidest.
Palgauudised.ee tellijana saad järelvaadata Heli Raidve kevadise tööõiguse seminari ettekandeid
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selgitame, millised preemiad kuuluvad puhkusetasu arvestuse hulka, millised mitte.
Praktilised näited!
Elukestev õppimine on normaalsus ja ka tööandjad peavad olema paindlikud, sestap vaatame üle õppepuhkuse andmise ja tasustamise reeglid.
Praktilised näited!
Et ennetada kurnavaid töö- ja kohtuvaidlusi, tuleb tööandjatel ja raamatupidajatel olla töötajatele tehtavate maksete arvutamisel ja maksmisel väga tähelepanelik.
Aeg-ajalt tekib olukordi, kus töötaja soovib puhkust katkestada. Levinuim põhjus on ajutine töövõimetus. Vaatame läbi praktiliste näidete, mis saab kasutama jäänud puhkusepäevadest ja välja makstud puhkusetasust.
Tegemist on kõik-ühes tarkvaraga!