Advokaat: päranduse küsimused tasub lahendada eluajal
Inimestel on palju erinevaid varasid nii füüsilises kui ka virtuaalses vormis üle maailma, aga eriti hoolikas tuleb olla, kui pärijate seas on võlglasi, kinnitab advokaadibüroo Hedman advokaat Kaire Sepper.
Paljudes Eesti peredes ei ole kombeks rääkida varadest ega kohustustest, mida tulevikus lähedastele jäetakse. Advokaadibüroo Hedmani advokaat Kaire Sepper märkis oma praktikale tuginedes, et rääkimata jäänud ebamugavad küsimused ei kao ega muutu ajaga lihtsamaks. “Olen oma praktikas korduvalt näinud olukordi, kui selgeks rääkimata küsimused tekitavad pärijatele ebameeldivaid üllatusi ning pärandvara jagamisel satutakse konfliktsesse olukorda,” ütles Sepper.
Töötada aastas 27 tööpäeva lihtsalt selleks, et võtta iga päev tass kohvi koogiga – kulutuste ümberarvutamine töötundideks aitab leida kohad, mis takistavad jõuda finantsvabaduse või varase pensionini.
Kui ettevõttes on palju võlglasi, kelle suhtes käimas ka täitemenetlus, tasub ehk naerukoolituse asemel pakkuda töötajatele hoopis võlanõustamist, sest nii saavad inimesed targemaks ja ka rõõmsamaks, kui nende pangakontolt ei võeta jõuga ära viimast toiduraha.
Kaubandus-tööstuskoda tegi justiitsministeeriumile ettepaneku vähendada kohtutäiturite võlanõuetega seotud koormust ja kulusid ettevõtetel, sest aja sääst oleks sadades tuhandetes töötundides ning väheneksid ka kulud.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.