Bolti tasustamise juht: tasusüsteemide läbipaistvus on hädavajadus. “Jah, see võib tunduda keeruline”
Oleme jõudnud aega, kus enam ei piisa lihtsalt konkurentsivõimelisest palgast – töötajad ootavad õiglast, läbipaistvat ja nendega arvestavat tasusüsteemi. Samal ajal survestab ELi palkade läbipaistvuse direktiiv ettevõtteid oma tasustamispõhimõtteid avalikustama.
Evert Kraav, Bolti tasustamise juht ja Cohortsi kaasasutaja Evert Kraav
Kuidas luua süsteemi, mis toetab nii äri kui ka töötajate ootusi? Peamisi trende ja praktilisi soovitusi jagabBolti tasustamise juht ja Cohortsi kaasasutaja Evert Kraav.
Turuanalüüs konkurentide tasusüsteemidest on suureks abiks
Kuidas luua hea töötasusüsteem ning millega sealjuures arvestada ja millest hoiduda - need on küsimused, mis tekitavad peavalu paljudele ettevõtetele. Lihtsustatult öeldes on olemas 3–4 eri tüüpi palgasüsteemi ja parim valik võib olla kombinatsioon neist.
Tööandjad peavad peagi hakkama täitma nõuet “sama töö eest võrdne tasu”. Valitsus plaanib vajalikud seadused vastu võtta juba novembriks, aga mida see tööandjale praktikas tähendab, selgitab Cuesta advokaadibüroo vandeadvokaat Valeria Arsjuta.
Paljud ettevõtted ja organisatsioonid maksavad töötajatele lisaks põhipalgale mitmesuguseid lisa- või tulemustasusid. Kas nende maksmisega õnnestub ka tegelikult töötajate suhtumist ja käitumist soovitud suunas mõjutada? Milline peaks olema hästi toimiv tulemustasusüsteem?
Töö tasustamise põhimõtted muutuvad üha nüansirohkemaks ja keerulisemaks, enam ei piisa teadmisest, et pakutakse turu tasemele vastat palka, selgitab muutusi konsultant Aet Pukk.