Saaga jätkub: koristusfirma inimkaubanduse kriminaalasjas on leitud kuus kannatanut
Kaks ja pool aastat tagasi algatas prokuratuur Äripäevas avaldatud info peale kriminaalmenetluse OÜ Krausberg Eesti tegevuse uurimiseks inimkaubanduse sätete alusel ning praeguseks on tuvastatud kuus kannatanut.
Suurtele ja tuntud Eesti firmadele koristusteenust pakkuva Krausbergi töögraafikud paljastavad, et ettevõte rikub räigelt töö- ja puhkeaja seadust ning paneb oma ukrainlastest töötajad rügama suisa 400tunniseid kuid.
Massiline põgenikevool tööturule suurendab võimalusi pettuseks ja inimeste ärakasutamiseks. Tegemist on haavatava sihtgrupiga, kellel puuduvad teadmised meie seadustest ja kelle peamine mure on kuidagi ära elada, kirjutab tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Koristusteenust pakkuva Krausbergi seaduserikkumisest kirjutanud Äripäeva ajakirjanik Koit Brinkmann ütles, et kui läänemaailmas on tööalane ärakasutamine karm teema, siis ka Eestis oleks aeg arengus sinna jõuda.
Eestisse restorani tööle tulnud naisterahvas rabab ühes kuus pea 400 tundi tööd teha. Ta hakib, peseb, keedab, küürib, praeb päevast päeva, 19 tundi järjest püstijalu. Lahkuda ta ei saa, sest tööandja seisab ukse ette ega lase naisel köögist väljuda.